reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp’a sesli mesajlaşma özelliği geldi

Ses dosyası alıp göndermeyi uzun süredir zaten desteklemekte olan anında mesajlaşma uygulaması WhatsApp, tüm işletim sistemlerindeki versiyonları için artık sesli mesaj kaydedip gönderme özelliği sunuyor. Bas konuş mantığıyla çalışan yeni özelliğiyle akıllı telefon kullanıcılarının favori uygulamalarından olan WhatsApp’ın şu anda aylık 300 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor.

Her gün 11 milyar mesaj gönderen ve 20 milyar mesaj alan WhatsApp kullanıcıları şirketim kurucusu ve CEO’su Jan Koum‘un belirttiğine göre günde 325 milyon fotoğraf paylaşıyor. WhatsApp, iOS, Android, BlackBerry, Windows Phone işletim sistemli akıllı telefonlara ve Symbian’lı Nokia’lara son 24 saat içinde gelen güncellemeyle sesli mesajlaşmayı da özellikleri arasına eklemiş oldu.

Sesli mesaj göndermek için mesajlaşma satırının alt kısmında beliren mikrofon ikonuna basılı tutarak ses kaydı yapmanız gerekiyor. Bırakıldığında mesaj karşı tarafa iletiliyor. Eğer kaydedilen sesli mesajı göndermekten vazgeçerseniz parmağınızı ekrandan kaldırmadan sola doğru kaydırmanız yeterli. Karşı tarafın sesli mesajınızı dinlediğini mesaj üzerindeki mikrofon simgesinin mavi renkli olmasından anlıyorsunuz. Sesli mesaj kaydı için herhangi bir süre sınırlaması bulunmuyor.