reklamı kapat

POPÜLER

Intel Pentium Silver

Wi-Fi performansını artıran bütçe dostu işlemciler: Intel Pentium Silver ve Celeron

Intel, bugün yeni nesil işlemcileri Pentium Silver ve Intel Celeron’un duyurusunu gerçekleştirdi. Yeni Pentium Silver ve Intel Celeron işlemciler Intel’in Gemini Lake adıyla kodlanan mimarisi üzerine kurulu. Intel’in yeni işlemcileri ofis belgeleri ve elektronik tablolar üzerinde çalışma, internette gezinme gibi kullanıcıların her gün yaptıkları işler için ideal bir performans sergiliyor.

İşlemci performansının yanında uzun pil ömrü de vadeden işlemcilerden Pentium Silver, 4 yıl önceki benzer bilgisayarlara kıyasla yüzde 58 daha hızlı performans sunuyor. Uygun fiyatıyla da dikkat çeken işlemcilerde aynı zamanda yüksek hızda bağlantı için Gigabit Wi-Fi yeteneği de bulunuyor. 160 mHz kanallarla gigabit hızında  bağlantı sunan 2×2 802.11AC destekli işlemciler, 802.11b/g/n’ye kıyasla 12 kat daha hızlı bağlantıya sahip. Kullanıcılar sunulan bu işlemciler sayesinde çok daha hızlı internet deneyimi yaşayabiliyor. Yeni işlemcilerde bununla birlikte  Yerel Uyarlanabilir Kontrast Geliştirme adı verilen bir görüntüleme teknolojisi de kullanılıyor.

Intel Pentium Silver ve yeni Celeron işlemciler ne zaman piyasaya sunulacak?

Pentium Silver ailesinde yer alan N5000 mobil cihazlar için, J5005 modeli ise masaüstü bilgisayarlar için geliştirilmiş durumda. Intel Celeron ailesinde karşımıza çıkan N4100 ve N4000 modelleri mobil için, J4105 ve J4005 modellerinin masaüstü kullanımına yönelik olduğunu belirtelim. Pentium Silver ve yeni Celeron işlemcilerini önümüzdeki yılın başında satışa sunacak. İşlemcilerin net satış fiyatları henüz açıklanmasa da işlemcilerin bütçe dostu fiyata sahip olacağını şimdiden söyleyelim.