reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10

Windows 10 güncellemelerini kapatma [Nasıl yapılır?]

Windows 10 kullanıcılara pek çok yenilik sunmasına rağmen zamansız başlayan güncellemeleri ve uzun bekleme süreleriyle can sıkabiliyor. Günlük hayatın akışı içinde güncelleme yaparak zaman kaybetmek istemiyorsanız Windows 10 güncellemelerini tamamen kapatmayı tercih edebilirsiniz. Üstelik bunu basit birkaç adımı takip ederek gerçekleştirmeniz mümkün.

Aslına bakarsanız güncelleme işlemlerini tamamen kapatmak için birden fazla yöntem bulunuyor. Fakat biz sadece içlerinden en net sonuç veren yöntemi anlatacağız. Bunun için öncelikle başlat çubuğundaki arama kısmına gelmeniz gerekiyor. Arama çubuğunda hizmetler veya İngilizce orijinal versiyonunu kullananlar services yazıyorsunuz. Ardından karşınıza çıkan tek alternatife basıyorsunuz. Açılan ufak pencerede Windows‘un sunduğu hizmetler bir arada yer alıyor.

windows 10

Bunlar içinden Windows Update servisini bulmanız ve üzerine tıklamanız gerekiyor. Ardından genel kategorisi altında kalıyor ve başlangıç türü seçeneğinin yanında aşağı oka tıklıyoruz. Böylece otomatik, elle ve devre dışı gibi alternatifler karşımıza çıkıyor. Güncellemeleri uygun olduğunuz bir zamanda yapmak isterseniz elle, hiç güncellemek almak istemiyorsanız da devre dışı seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ardından önce durdur sonra da tamam seçeneklerine basarak bu ayarları aktif hale getiriyorsunuz. İleride fikrinizi değiştirirseniz yine aynı yolu izleyerek size uygun seçeneklere yönelebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Windows işletim sistemli ilginç ürün