reklamı kapat

POPÜLER

Google arama sonuçlarına ünlülerin güncellemelerini dahil ediyor

İnternetle bağlantılı her alana girme konusunda istikrarlı bir ilerleyiş gösteren Google şimdi de durum güncellemelerini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Ancak bu güncellemeler futbol kulüpleri, ünlüler veya mekanlara özel olacak. Yani Google’ın kendini bir sosyal medya platformuna dönüştürdüğüne şahit olmayacağız.

Söz konusu Google olduğunda akla kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak gelişmeler geliyor. Son zamanlarda JPEG’lerin boyutunu küçülten yeni algoritma ve Google’ın rahatsız edici içerikli videoyla sitelerden reklam desteğini çekmesi gibi başlıklar öne çıkıyor. Şimdi Google durum güncellemesi olarak açıklanabilecek özelliği kullanıma sunuldu. Aslına bakarsanız Google bu yeni özelliğini geçtiğimiz sene duyurmuştu. Uzunca bir süredir test edilen özellik sonunda kullanıma sunulmaya hazır hale geldi. Paylaşılan ilk bilgilere bakılırsa gönderiler ismiyle anılan bu yeni özellik kullanıcıların arzu ettikleri gelişmelere daha hızlı bir şekilde ulaşmasına imkan sağlayacak. Bunu da durum güncellemesi formunda gerçekleştirecek.

Paylaşılan resmi bilgilere göre müzeler, spor takımları, ligler, filmler ve müzisyenler için çalışan organizasyonlar Google’a direkt olarak güncelleme ekleyebilecek. Böylece yakında gerçekleşecek bir sergi, müzisyenin planladığı bir konser veya takım adına yapılmak istenen duyurular daha fazla kişiye erişmiş olacak. Ancak bu durum Google’ın bir sosyal medya platformu gibi hissettirmesini sağlayacak ölçüde olmayacak. Organizasyonların kullanıcılara daha hızlı erişmesini sağlamakla yetinecek.