reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10’un sadeleştirilmiş sürümünden ilk görüntüler

Henüz birkaç gün öncesinde Windows 10’un farklı bir sürümü üzerinde çalışmalar yapıldığını sizlere aktarmıştık. Bu sızıntının üzerinden fazla zaman geçmeden Windows 10 Cloud’un ilk görüntüleri gelmeye başladı. Söz konusu ekran görüntüleri, Windows 10’un bu yeni versiyonunun nasıl göründüğünü gözler önüne seriyor.

Advertisement

Microsoft’un Chrome OS’a cevabı olarak görülen Windows 10 Cloud, basit ve sade yapısıyla dikkat çekiyor. Temel özelliklerin kullanılabildiği işletim sistemi, böylece çok düşük teknik özelliklere sahip bilgisayarlarda bile rahatlıkla çalışabiliyor.

Windows 10 Cloud’un yayınlanan görselleri ise biraz şaşırtıcı. Zira her bilgisayarda rahatlıkla kullanılabileceği söylenen versiyonun Windows 10’un normal sürümüyle pek farklı olmaması dikkat çekiyor. Ayrıntılara baktığımızda ise farklılıklar kendisini göstermeye başlıyor.

Windows mağazası dışından indirilen bir program çalıştırılmak istendiğinde uyarı mesajıyla karşılaşılıyor. Söz konusu uyarıda, çalıştırılmak istenen uygulamanın Windows’un bu sürümüyle uyumlu olmadığı ve bu nedenle çalıştırılamayacağı ifade ediliyor. Uygulama indirebilmek için Windows mağazasına yönlendirme yapılıyor.

Yayınlanan bir diğer görselde ise Windows’un sürüm bilgisine dikkat çekiliyor. Burada “Cloud” sürümünün kodlarda resmen bahsediliği görülüyor. Dolayısıyla henüz Microsoft onaylamamış olsa bile Windows 10 Cloud’un gerçek olduğunu söylemek şimdiden mümkün.  Yakın zamanda Microsoft’un resmi olarak Windows 10 Cloud’u tanıtması ve özelliklerini detaylı olarak açıklaması bekleniyor.