reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10’un mobil sürüm görüntüleri yayınlandı

30 Nisan 2015

En son yayınladığı blog gönderisinde Windows 10‘un akıllı telefonlarda neler vadedeceği ilgili bilgiler paylaşan Microsoft,  işletim sisteminden yeni ekran görüntüleri yayınlamayı da ihmal etmedi.

Microsoft’un paylaştığı bilgiye göre Windows 10’un mobil sürümünde yapılan yeniliklerin tamamı şirketin deneyimi ve kullanıcıların yaptığı geri bildirimler üzerine şekillenmiş durumda. Adaptive UX‘in olanaklarını kullanan yeni arayüzün tüm Windows platformlarında kullanılabileceği belirtiliyor. “Hamburger menu” olarak adlandırılan ve ekranın yan taraflarında farklı menülere ulaşılmasını sağlayan sistem de Windows 10’un akıllı telefondaki versiyonunda yerini alıyor.

Gösterilen uygulamalar arasında Outlook, takvim ve fotoğraflar bulunuyor. Eskiden olduğu gibi üst kısımdaki başlıklar aracılığıyla menüler arasında dolaşılıyor.  Artık bütün uygulamaların alt kısmında yer alan menü sayesinde uygulama içerisinde yapılabilecek aksiyonlara hızlıca göz atılıyor ve bu işlemler yerine getiriliyor.

Microsoft’un belirttiğine göre yayınlanan fotoğrafların büyük bir çoğunluğu şu an konsept aşamasında. Dolayısıyla tam sürüme geçene kadar arayüzde bazı farklılıkların olabileceği dile getiriliyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Windows 10’un mobil sürüm görüntüleri yayınlandı” için 2 cevap

  1. Çağrı Bostancı dedi ki:

    Bugün Microsoft uygulama geliştiricilerin diledikleri takdirde birkaç basit işlem ile Android iOs uygulamalarını WP’ye taşıyabileceklerini açıkladı. Candy Crush uygulamasının WP’ye iOs’dan aktarıldığını da açıkladılar. Bence bunun haberini yapmanız gerek

  2. Ekranlar güzel görünüyor. Microsoft yıllardır tüm platformlarda aynı sistem aynı kod çalışsın diye uğraşıyor, başarmışlar gibi görünüyor.