reklamı kapat

POPÜLER

Sony 1 milyar dolar zarar açıkladı!

Sony 31 Mart’ta sona eren mali yıl sonu raporunu kamuoyuyla paylaştı. Açıklanan rakamlara bakılırsa Sony için işler pek iç açıcı değil. Mobilde yüzü yine gülmeyen şirketi ayakta tutan unsur ise sürpriz yerden.

2014’ün son çeyreğinde 68,5 milyar dolar gelir, 571 milyon dolar kar açıklayan Sony, 31 Mart 2015’te sona eren mali yıl sonu raporunda 1,1 milyar dolar zarar açıkladı. Japon elektronik devi en büyük yarayı mobil kanadından alırken, birçok farklı markaya sattığı görüntü sensörleri ve geçtiğimiz yıl hack skandallarıyla anılan sinema endüstrisi Sony’yi ayakta tutan birimler oldu. Shuhei Yoshida’nın aksine analistlerin tahminleri doğrultusunda başarılı satış grafiği yakalayan PlayStation 4 de şirketin en büyük üçüncü dayanağı oldu.

Açıklanan zarara rağmen Sony 2015’ten ümidini kesmiş değil. Ancak Japon üreticinin boşa hayal kurmaması için gelecek nesil amiral gemisi Xperia Z4‘ü gerçekten iyi pazarlamaya ihtiyacı var.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sony 1 milyar dolar zarar açıkladı!” için 2 cevap

  1. Çağrı Bostancı dedi ki:

    1.1 Milyar dolar zararın önemli kalemlerinden biri olan Vaio PC departmanını sattıları için kara geçme ihtimalleri yüksek. Bunların yanı sıra HTC markasının da düşük bir kar oranına sahip olduğunu da unutmamak gerekiyor.

  2. wad dedi ki:

    68,5 milyar ‘dan 0.5 kar ediyorsan bırak git al-sat yap daha iyi. geçmişte büyük kar yaşamış firmalar sonra toparlayamıyor bunun sonu silkelenme her türlü.