reklamı kapat

POPÜLER

Windows 7 Windows 10 ücretsiz yükseltme

Windows 7 tarih oldu; ücretsiz Windows 10 yükseltmesi [Nasıl yapılır?]

11 yılın sonunda Microsoft, Windows 7 desteğini kesti. Ücretsiz Windows 10 yükseltmesini kaçırdırsanız üzülmeyin, hala ücretsiz yükseltme yapabilirsiniz.

Microsoft geçtiğimiz yıllarda Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için kısa süreliğine Windows 10 yükseltmesini ücretsiz bir şekilde sunmuştu. Cihazları ağırlıklı olarak en yeni ve en güncel sisteme geçirmek isteyen Microsoft, 14 Ocak’tan itibaren Windows 7’yi kullanan kullanıcıları üzecek duyuruyu yaptı. Artık Windows 7’ye destek vermeyen firma, bu işletim sistemini kullanan kullanıcıların bilgisayarları için güvenlik, yazılım güncellemesi yayınlamayacağını ve teknik destek vermeyeceğini kaydetti. Geçtiğimiz yıllarda ücretsiz güncellemeyi kaçıranlardansanız üzülmeyin. Çünkü ZDNet‘in haberine göre hala ücretsiz güncelleme yapabilirsiniz. Hem de Microsoft’un internet sitesinden!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ücretsiz Windows 10 yükseltmesi

Microsoft sistemi kaldırsa da görünen o ki Windows 7’li ya da 8.1’li cihazlarınızı hala ücretsiz yükseltmeye buradan devam edebiliyorsunuz. Tabii bunu yapmadan önce cihazınızın Windows 10’u kaldırabilecek minimum sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olmanız gerek. Sistem gereksinimlerini buradan konrol edebilirsiniz.

Cihazınızı Windows 10’a yükseltmeden önce şunu da unutmamak gerekiyor. Bu yükseltme süreci tüm ayar ve uygulamalarınızı silebilir. Her ne kadar kişisel içeriklerinizi korumak için bir seçenek olsa da iki işletim sistemi arasındaki farklar bazen bunu imkansız kılıyor. Önemli tüm verilerinizi yedeklediğinizden emin olmadan bu işleme başlamamanızı tavsiye ederiz. Siteye girdikten sonra “Windows 10’u bilgisayarınıza yüklemeyi mi istiyorsunuz?” kutucuğundan kurulum aracını indirmeniz gerekiyor. Daha sora indirdiğiniz araçtaki direktifleri ilerleterek yükseltmeyi gerçekleştiriyorsunuz. Yükseltme bittikten sonra Windows 10 için elde ettiğiniz dijital lisansı Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Etkinleştirme adımlarını takip ederek görüntüleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Etkileyici tasarımı iddialı donanımla buluşturan dizüstü bilgisayar