reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10 zorunlu hale geliyor

Eski Windows sürümlerini kullananları Windows 10’a geçirmek için elinden geleni yapan Microsoft, bu konudaki agresif tutumunu bir üst seviyeye taşımak üzere. Gelen açıklamalara göre, Windows 10 önümüzdeki haftadan itibaren otomatik güncelleme olarak sunulacak.

Microsoft, yeni nesil işletim sistemi Windows 10’u yayınlandıktan sonra Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları için 1 yıl boyunca Windows 10’a ücretsiz yükseltme imkanı sunmuştu. 1 yılın dolmasına henüz epey zaman var ancak görünüşe bakılırsa Microsoft bunu artık kullanıcıların insiyatifine bırakmak istemiyor. The Verge’e yapılan açıklamayla birlikte Windows 10’un Windows 7 ve 8.1 yüklü bilgisayarlara otomatik olarak indirilecek olması kesinleşmiş durumda.

Önümüzdeki haftadan itibaren Windows 10 artık “önerilen güncellemeler” kategorisine giriyor. Yani artık siz istemeseniz de Windows 10 bilgisayarınıza otomatik olarak indirilecek. Elbette bundan kurtulmanın yolu var. Windows 10’u önerilenlerden kaldıramazsınız belki ancak güncelleme ayarlarından otomatik güncellemeyi kapatabilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Windows 10 zorunlu hale geliyor” için 3 cevap

  1. Serkan Şen dedi ki:

    Samsung’un RC510 ve bazı dizüstü modellerinde Windows 10 yüklenememe sorunu var. Microsoft, bilgisayardaki WiFi kartının sökülerek kurulabileceğini anlatan bir açıklama yapmış. Ancak wifi olmadan dizüstü bilgisayarı ne yapacağımız meçhul…

  2. Halil dedi ki:

    görev yöneticisinden windows update sekmesini devredışı bırakın olay biter hiç bir şekilde yükselmez

  3. Burak dedi ki:

    Benim normala kasada wifi kartı var onu kullanıyorum ben kabloyla berbaber net olmassa dıye kabloda arada sırada hata sımgesıyle gosterıyoda ondan dolayı zaten wındows 10 yukseltmıycem pc eskı zaten suan wındows 7 de ıyı bozulursa bılgısayarcıya yuklesınler derım