reklamı kapat

POPÜLER

Windows 8’in fişi çekildi

2012 yılında hayatımıza giren ve büyük tartışmaları da beraberinde getiren Windows 8 için yolun sonu göründü. Microsoft, eski işletim sistemi için artık destek vermeyeceğini duyurdu.

Bugün itibarıyla Windows 8 için güncelleme desteğini kesen Microsoft, bu kez diğer işletim sistemlerinden farklı bir yol izliyor. Normalde eski işletim sistemleri için 10 yıl daha güncelleme yayınlayan yazılım devi, hala genç sayabileceğimiz işletim sistemi için biraz sert bir tutum sergiliyor. Metro arayüzünü hayatımıza sokan, bu sebeple yoğun eleştiri bombardımanına tutulan Windows 8 bunu hak etti mi, bilmiyoruz ancak kullanıcılar artık başka bir sürüme geçmek durumunda. Windows 8’in devamı niteliğindeki Windows 8.1 ilk alternatif zira Microsoft 8.1 için uzun bir süre daha güncelleme yayınlamaya devam edecek.

Bir diğer alternatifse elbette yeni nesil işletim sistemi Windows 10. Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıları için bir süredir Windows 10’a ücretsiz geçiş imkanı sunan ve bunu her seferinde yineleyen Microsoft, bu hareketinden sonra biraz daha Windows 10 kullanıcısı kazanacak gibi görünüyor.