reklamı kapat

POPÜLER

Windows 8.1’in önizleme sürümü yayınlandı [Video]

Microsoft, Windows 8’i 8.1’e yükselten işletim sistemi güncellemesinin önizleme sürümünü yayınladı. “Windows 8 ve daha fazlası” olarak tanımlanan Windows 8.1, yeniden tasarlanmış Windows Mağaza, yüksek çözünürlüklü ekran desteği ve Windows 8 işletim sistemi ile birlikte kaldırılan Başlat butonuyla geliyor.
Windows 8.1
Microsoft, Windows 8.1 ile birlikte kilit ekranında da bir takım değişikliklere gitmiş durumda. Artık kilit ekranına  fotoğraf ve slayt şovları; başlangıç ekranına ise uygulamalar ve kişiler eklenebiliyor . Daha fazla tema ve renk seçeneği sunan Windows 8.1’de kullanıcılar canlı kutucukları daha fazla büyütebiliyor veya küçültebiliyor. Windows 8.1’de yenilenen arama özelliği sayesinde aramalar SkyDrive, PC, Windows Store veya internet sitesi üzerinden yapılabiliyor.
Windows 8.1
Windows 8.1 ile birlikte sunulan bir diğer yenilik ise Internet Explorer 11. Bir önceki sürüme kıyasla daha hızlı ve daha az enerji tüketen Internet Explorer 11, Windows 8.1 işletim sistemi haricinde Windows 7 için de yayınlanacak. Tarih ise henüz belli değil. Geliştiriciler için daha fazla gelir fırsatı sunan Windows 8.1, Bing geliştirici platformuna da geliştiricilere sunuyor. Ayrıca Facebook, Flipboard ve NFL uygulamalar da artık Windows platformunda yer alıyor. Kişiselleştirmeye dair yeni özelliklerle gelen Windows 8.1’in önizleme sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Windows 8.1

VİDEO

İLGİLİ HABERLER