reklamı kapat

POPÜLER

wonder woman

Wonder Woman 2 bir ilke imza atmaya hazırlanıyor

Başrolünde Gal Gadot‘un yer alacağı Wonder Woman 2 için çalışmalar başladı. Son gelişmelere bakılırsa film Hollywood’da bir ilke imza atacak. Üstelik bu tercih Wonder Woman’ın karakterine de fazlasıyla uyuyor.

Bildiğiniz gibi Hollywood son aylarda cinsel taciz vakalarıyla çalkalanıyor. Pek çok ünlü oyuncu, yapımcı ve yönetmenin gücünü farklı şekillerde kullandığı ortaya çıktı. Bu iddiaların bir kısmı da mahkemeye taşındı. Kadınların ve erkeklerin susmayarak oluşturduğu hareket Hollywood düzeninde ciddi değişikliklere neden oluyor.

Neler değişiyor?

Producers Guild of America (Amerika Yapımcılar Birliği) gelecekte setlerde yaşanabilecek her türlü olumsuzluğun önüne geçmek adına Cinsel Taciz Karşıtı bazı kurallar belirledi. Bahsi geçen bu kurallar muhtemel taciz olaylarının önüne geçmenin yanında sette güven ortamı yaratmayı amaçlıyor. Ayrıca yaşanan taciz olaylarının da öncekinden çok daha erken ortaya çıkmasını sağlayacak bir düzen oluşturuyor. İşte Wonder Woman 2 bu kuralları sette uygulayacak ilk film olacak.

Wonder Woman normalde de kadınlar için öncü bir karakter olmasıyla biliniyor. Ufak kız çocukları için iyi bir rol model teşkil etmesiyle seviliyor. Bu önemli değişimin ilk kez Wonder Woman 2 setinde uygulanacak olması kahramanımızın karakteriyle tam anlamıyla örtüşüyor. Bize de film ekibini tebrik etmek düşüyor.

İlgili video

YORUMLAR