reklamı kapat

POPÜLER

World of Warcraft: Warlords of Draenor incelemesi

Dünyanın en çok oynanan online oyunlarından birisi olan World of Warcraft yeni eklentisi ile karşımıza çıktı. Bugüne kadar en iyi online oyun olarak anılan yapım, beşinci eklentisi olan warlords of draenor ile bir kez daha neden “en iyi” olduğunu düm oyun camiasına hatırlatmayı başardı.

Siz bu satırları okurken çoktan onuncu yılını doldurmuş olacak olan World of Warcraft dünyası, kendisini gösterdiği günden bu zamana kadar geçen süre içerisinde hep göz önünde olmayı başardı. Artık vanilya olarak bilinen orijinal WoW, çıktığı dönemdeki rakipleri olan Everquest 2 ve Linage 2 gibi yapımları, farklı görselleri ve derin senaryosu ile ekarte etmiş, devasa rol yapma oyunlarının resmen lideri olmayı başarmıştı. Nitekim oyuna gelen ilk eklenti The Burning Crusade, Blizzard’ın esas amacını ortaya çıkarmış, her çıkan yeni oyunla birlikte karakterimizi bir anlamda baştan yaratacağımızı net bir şekilde son kullanıcıya aktarmıştı.

Geçen zaman içerisinde hem sürekli sıfırdan yenileme mantığı, hem senaryo konusunda çekilen sıkıntı, hem de giderek azalan eğlence faktörü yüzünden milyonlarca oyuncu ona veda etti. Pek tabii durumun ciddiyetini anlayan Blizzard ekibi, ellerindeki yapımı ince eleyip sık dokuduktan sonra nerede hata yaptıklarını gördü ve resmen vanilya WoW’dan beri olmadığı kadar mükemmel bir yapımla karşımıza çıkmayı başardı.