reklamı kapat

POPÜLER

X Twitter LOG Tasarım

X, bağlantılara kaldırdığı başlıkları geri getirmeye başladı

 - Güncelleme: 05 Ocak 2024 09:57

Elon Musk’ın gündemden düşmeyen şirketi X (Twitter), bağlantılardan başlıkları kaldırmıştı. Bu konuda ger adım atıldı.

Güncelleme 2: Başlıklar tekrardan görseller üzerinde görünmeye başladı.

Güncelleme: Başlıklar daha sonra yeniden kaldırıldı. Şirket sanıyoruz o konuda ufak bir test gerçekleştirdi.

Eskiden X (Twitter) üzerinde bir bağlantı / link paylaşıldığı zaman, o paylaşımda görsel, kısa site adresi ve başlık yazıyordu. Geçtiğimiz aylarda bu durum tepki çeken bir adım atılarak değiştirildi. Uzun süredir paylaşımlarda başlık görünmüyor, sadece kısa site adresi ve görsel kullanılıyordu. Bu nedenle kişilerin bağlantı / link paylaşımlarını anlamlı kılmak adına mutlaka bir başlık ya da ayrı yazı kullanması gerekiyordu. Bunun şirket tarafından daha şık bir görüntü oluşturduğu düşünülüyordu ancak yukarıda da dediğimiz gibi yapılan güncelleme genel olarak iyi karşılanmadı. Çünkü bu formda paylaşılan bağlantının bir bağlantı olduğu özellikle belirtilmezse gözden kaçabiliyordu. Daha sonra ise bu konuda bir geri adım atılacağı şirket sahibi Elon Musk tarafından duyuruldu ve önümüzdeki aylarda bağlantılardan alınan başlıklar paylaşım görsellerinin üstünde tekrardan gösterilmeye başlanacak denilmişti. İşte bu eskiye dönüş sağlayan yeni altyapı bugün itibarıyla belirli kullanıcılar için aktif edilmeye başlandı. Artık fotoğraflar üzerinde ufak da olsa başlık görünecek, bu durum birçok kullanıcıyı ve yayıncıyı fazlasıyla memnun edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

X için elbette başka çalışmalar da var. Örneğin geçtiğimiz aylarda paylaşımların altına bir “benzer gönderiler” butonu eklenmişti ve buton daha sonra Türkiye dahil bütün ülkelerde aktif edilmişti. İlk olarak Elon Musk tarafından duyurulan butona basıldığı zaman, yapay zeka ile desteklenen bir algoritma çalışıyor ve karşınıza ana paylaşımla alakalı benzer içerikleri getiriyor.

Belirli konularda daha fazla içerik bulunması için geliştirilen bu keşif altyapısı, bazı kişilerin hoşuna gitmiş durumda. Yapay zeka temelinden dolayı zamanla çok daha iyi hale gelmesi beklenen sistem, kullanıcıları platformda daha uzun süre tutmak adına atılmış en son adım oluyor.

Elon Musk ve X (Twitter) planları yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli