reklamı kapat

POPÜLER

X (Twitter) LOG Tasarım

X, beğenileri herkes için gizlemeye başlıyor

Elon Musk’ın sahibi olduğu sosyal medya platformu X, beğenileri herkes için gizli hale getirmeye başlayacaklarını duyurdu.

Bu konuda firmadan yapılan açıklamada, “Gizliliğinizi daha iyi korumak için beğenileri herkes için özel/gizli hale getiriyoruz.
Beğendiğiniz gönderileri görmeye devam edebileceksiniz ancak başkaları göremeyecek. Kendi gönderileriniz için beğeni sayısı ve diğer ölçümler görünmeye devam edecek. Artık birinin gönderisini kimin beğendiğini göremeyeceksiniz. Bir gönderinin sahibi, gönderilerini kimlerin beğendiğini görebilecek.”
denildi. Şirket, beğeniler sekmesini gizleme özelliğini geçen yıl X Premium aboneleri için sunmuştu. X bundan önce ise yetişkinlere yönelik içerikler için resmi bir izin vermesiyle ses getirmişti. Bu konuda, “Uygun şekilde etiketlenmiş olması ve dikkat çekici şekilde sergilenmemesi koşuluyla, kendi rızanızla üretilmiş ve dağıtılmış yetişkinlere yönelik çıplaklık ya da cinsel davranış içerikleri paylaşabilirsiniz.” bilgisini aktaran firma, ekstra olarak şunları söylemişti:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kullanıcıların, rızaya dayalı olarak üretildiği ve dağıtıldığı sürece, cinsel temalarla ilgili materyaller oluşturabilmeleri, dağıtabilmeleri ve tüketebilmeleri gerektiğine inanıyoruz. İster görsel ister yazılı olsun, cinsel ifade makul bir sanatsal ifade biçimi olabilir.

Yetişkinlerin, cinsellikle ilgili olanlar da dahil olmak üzere kendi inançlarını, arzularını ve deneyimlerini yansıtan içeriklerle ilgilenme ve bu içerikleri oluşturma konusunda bağımsız olduklarına inanıyoruz. Bu özgürlüğü, çocuklar veya bu tür içerikleri görmek istemeyen yetişkin kullanıcılar için yetişkinlere yönelik içeriklerin gösterilmesini kısıtlayarak dengeliyoruz.

İstismarı, rıza dışı yayınları, objeleştirmeyi, cinselleştirmeyi veya reşit olmayanlara zarar vermeyi ve müstehcen davranışları teşvik eden içerikleri de yasaklıyoruz. Ayrıca, profil resimleri veya kapak fotoğrafları gibi görünürlüğü yüksek yerlerde de yetişkinlere yönelik içeriklerin paylaşılmasına izin vermiyoruz.”

X haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition