reklamı kapat

POPÜLER

X (Twitter) LOG Tasarım

X (Twitter) için artık üç farklı “Premium” abonelik sunuluyor

 - Güncelleme: 27 Ekim 2023 22:19

Elon Musk’ın tartışmalı sosyal medya platformu X (Twitter) için artık üç farklı “Premium” abonelik seçeneği sunuluyor.

X (Twitter) hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda Premium Basic, Premium Standart ve Premium Plus olmak üzere üç farklı “Premium” abonelik seçeneği geliştiriyor haberleriyle ses getirmişti. O zaman Premium Basic paketinde reklamların olacağı, Premium Standart paketinde yüzde 50 daha az reklam olacağı, Premium Plus paketinde ise reklamların tamamen kaldırılacağı söylendi. Bu konuda en son bir paylaşım yapan şirket sahibi Elon Musk ise direkt olarak şunları aktarmıştı: “İki yeni X Premium abonelik seviyesi yakında başlıyor. Birisi daha düşük fiyata tüm özellikleri sunacak ancak reklamlarda azalma olmayacak. Diğeri daha pahalı olacak ancak reklam barındırmayacak.” Biraz önce beklenen adım atıldı ve yukarıda da dediğimiz gibi üç farklı Premium abonelik sunulmaya başlandı. Artık en altta aylık 56 TL fiyatı olan Temel paket, ortada aylık 150 TL fiyatı bulunan Premium paket, en üstte ise aylık 300 TL fiyatı bulunan Premium+ paketi yer alıyor. En altta reklamları tutan, orta pakette reklamları yüzde 50 azaltan, en üstte ise tamamen kaldıran X, aylık 300 TL verenlerin içeriklerini çok daha fazla öne çıkaracaklarını belirtiyor ve burada tüm araçlara tam erişim sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk‘ın X (Twitter) platformu şu an Yeni Zelanda ve Filipinler merkezli olarak yeni bir test de yürütüyor. “Not A Bot / Bot Değil” adı verilen bir program yürüten şirket, yeni abonelerin paylaşım yapabilmek adına yıllık 1 dolar vermesini gerektirecek program ile platformdaki spam sorununu azaltmayı hedefliyor.

Bu konuda firmadan yapılan açıklamada şunlar aktarılıyor: “17 Ekim 2023 itibariyle iki ülkede -yeni kullanıcılar- için hazırlanan bir abonelik yöntemi olan Not A Bot’u test etmeye başladık. Bu yeni test, “spam, platform manipülasyonu ve bot” faaliyetlerini azaltmaya yönelik çabalarımızı desteklemek için geliştirildi.

Bu testten mevcut kullanıcılar etkilenmeyecektir.” Bu sürecin ileride daha fazla ülkeye açılması bekleniyor, firma yıllık sadece 1 dolar istediğinden bu adımıyla kâr amacı gütmüyor, para vermek istemeyenlerin platformdaki içerikleri görmeye, video izlemeye ve hesap takip etmeye devam edebileceği belirtiliyor.

X (Twitter) adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli