reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Cloud Gaming LOG Tasarım

Xbox dünyası için beklenen büyük duyurular yapıldı

 - Güncelleme: 16 Şubat 2024 08:18

Xbox tarafının geleceği için beklenen büyük duyurular yapıldı. Bunun için Phil Spencer, Sarah Bond ve Matt Booty bir araya geldi.

Xbox dünyasının geleceği için bu akşam yapılan en önemli duyurular maddeler halinde şöyle oldu:

-Microsoft, beklendiği gibi bazı Xbox / PC oyunlarını PlayStation 5 ve Nintendo Switch için de getireceğini doğruladı. İlk aşamada dört farklı oyun rakip konsollara açılacak ancak henüz bu oyunların ne olduğu resmi olarak duyurulmuyor. Kaynaklar ise bahsi geçen dört oyunun Hi-Fi Rush, Pentiment, Sea of Thieves ve Grounded olduğunu iddia ediyor.

-Xbox Game Pass serisi toplam 34 milyon aboneye ulaştı. Şirket uzun zamandır resmi bir sayı açıklamıyordu.

-Sevilen Diablo IV oyununun 28 Mart tarihinde Xbox Game Pass’e geleceği duyuruldu.

Yeni jenerasyon Xbox konsolun çok büyük bir teknik sıçrayış yapacağı söylendi. Bu konuda konsol halen uzakta olduğundan ekstra detay verilmedi. 2024 bitmeden önce Series X için bir donanım güncellemesi yapacağını belirten Microsoft, taşınabilir bir oyun cihazı için de kapıyı açtı ancak “kesin olarak yapıyoruz” demedi.

-Apple’ın AB merkezli değişiklikleri kapsamında bir Xbox Cloud Gaming “iOS” uygulaması çıkmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox ile alakalı bundan önce yayınlanan bir güncelleme ses getirmişti. iOS ve Android telefonlar için sunulan Xbox uygulamaları bu güncelleme kapsamında tam anlamıyla bir kontrolcü halini alıyor. Bu sayede bağlantı kurulan konsolun arayüzü ya da konsolda açılan oyunlar, herhangi bir Bluetooth kontrolcüye ihtiyaç olmadan direkt olarak telefonlardan (Tabletler de süreçte) kontrol edilebilecek.

Kontrol sürecinde elbette dokunmatik ekran kullanılacak (Cloud Gaming tarafında sunulan gibi), bu durum çoğu kişiye ideal gelmese de bazılarını memnun edecek. Bir süredir beta testleri gerçekleştirilen özellik, bugün gönderilmeye başlanan “Şubat Güncellemesi” ile herkese açılmaya başlandı. Bu arada bu son güncelleme ile beraber yeni bir kalibrasyon aracı ile erişim kısıtlama seçeneği de getirilmiş durumda. Ayrıca ana ekrandaki oyunlar ve uygulamalar için daha iyi bir filtreleme deneyimi de güncelleme notlarındaki yenilikler arasında yer alıyor.

Xbox gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu