reklamı kapat

POPÜLER

xbox
xbox
xbox

Xbox One’ın son güncellemesi önemli yeniliklerle geliyor [Video]

01 Ağustos 2016

Microsoft, Xbox One’ın en son güncellemesini indirmeye sundu. Microsoft’un yaz güncellemesi olarak bahsettiği güncellemeyle birlikte Cortana desteği sunulmaya başladı. Şu anda Amerika ve İngiltere’de kullanılabilen bu özellik sayesinde kullanıcılar Xbox One’ı sesli komutlarla kontrol edebiliyor.

“Hey Cortana” komutuyla aktif haline gelen Cortana özelliği kullanıcıların Kinect yardımıyla partiler oluşturmasına ve arkadaşlarının neler oynadıklarını da görebilmesine imkan tanıyor. Windows 10 uygulamalarına Xbox üzerinden de erişmeye olanak tanıyan güncelleme arka planda müzik çalma özelliğini de sunuyor. Kullanıcılar bundan böyle bir taraftan sevdikleri parçalarını dinleyebiliyor bir taraftan da oyunlarını oynayabiliyor.

Xbox One’ın yeni güncellemesi sayesinde konumdan bağımsız şekilde dil seçimi yapmak da mümkün. Farklı bir ülkeye gidilmesi durumunda konsolda hangi dil seçiliyse o dil farklı bir ülkeye gidildiğinde korunuyor. Microsoft bu güncellemeyle birlikte Windows 10’daki Xbox uygulamasında değişikliğe gidiyor. Yarın indirmeye sunulacak Windows 10 yıldönümü güncellemesi sayesinde tüm Windows 10 oyunları artık Xbox Live’da görünecek. 60 FPS oyun videolarını kaydetme imkanı da bu güncellemenin sunduğu diğer yenilikler arasında.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER