reklamı kapat

POPÜLER

Xerox
xerox

Xerox videoları analiz eden teknolojisini tanıttı

Xerox, video içeriklerini indeksleyen bir teknoloji geliştirdi. Xerox’un Hindistan Ar-Ge merkezinde geliştirilen bu teknoloji, video içeriklerini indeksliyor, videoda geçen konuların anahtar kelimelerini ve linklerini oluşturarak aranılan bilginin geçtiği görüntü dilimine zaman kaybetmeden hızlıca ulaşılmasını sağlıyor.

Xerox’un analiz yazılımı video içeriği ile ilgili bir “içindekiler” dizini yaratıyor ve bu dizinlere hyperlink vererek konunun geçtiği video anına (zaman dilimine) kişiyi yönlendiriyor. Geliştirilen video analiz yazılımı, video içeriği ile ilgili anahtar kelimeler sunarak hızlı ve kolay yeni video aramaları yapılmasına imkan veriyor. Geliştirilen video analiz yazılımı ile kullanıcılar öğrenmek istedikleri konu için tüm ders videosunu veya aradıkları konu ile ilgisi olmayan videoları izlemek zorunda kalmıyor.

Xerox’un yeni teknolojisi ile her video otomatik olarak analiz ediliyor ve izleyiciye video boyunca hangi dakikalarda hangi konuları izleyeceği hem konu başlığı ve linki hem de anahtar kelimeler ile önceden gösteriliyor. Böylece kişi öğrenmek istediği konunun geçtiği bölüme, videodaki o zaman dilimine kolayca geçiş yapabiliyor.

Xerox Hindistan Araştırma Merkezi’nde geliştirilen teknoloji, şimdiden büyük dijital girişimler tarafından rağbet görmeye başladı. Hindistan’ın en büyük video tabanlı eğitim sitelerinden Impartus, birkaç ay içinde site altyapısında Xerox teknolojisini kullanmaya başlayacağını duyurdu. Bu teknoloji ile Impartus, kullanıcılarına daha kolay ve hızlı bir şekilde bilgi öğrenme, bilgiye ulaşma imkanı verecek; eğitim videolarının izleyiciler için daha verimli olmasını sağlayacak. Impartus’un Xerox’un yeni teknolojisini 2016 yaz sonuna kadar e-learning platformlarına entegre etmesi bekleniyor. Teknolojinin detaylarını anlatan Xerox Hindistan AR-GE Merkezi tarafından hazırlanan haber videosuna hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

VİDEO
https://youtu.be/H5aTMfMUmks