reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 12
Xiaomi 12

Xiaomi 12 / 12 Pro için tasarım ve teknik açıdan yeni detaylar geldi

Çok sayıda modelden oluşan Xiaomi 12 serisi için bilgiler gelmeye devam ediyor. Bugün hem tasarım hem teknik bilgiler var.

Xiaomi 12 serisi 28 Aralık tarihinde tanıtılacak ve serisinin merkezinde ana olarak 12 ile 12 Pro modelleri yer alıyor. Hatırlarsınız telefonlar için geçtiğimiz günlerde bir resmi paylaşım yapan Xiaomi, ana model olan 12’de 6,28 inç AMOLED ekran yer aldığını kesinleştirmişti. Daha sonra bu ekranda Xiaomi 11 gibi 2K değil 1080P çözünürlük olacağı açıklandı.

Bilmeyenler için bunun arkasında Xiaomi yetkilisine göre pil ömrü yer alıyordu. Firma düşürülen çözünürlük ile daha yüksek pil ömrü sunabiliyor. DisplayMate A+ sertifikasına sahip olan ekran, aktarıldığı kadarıyla 1.600 nit parlaklığa çıkıyor ve çizilmelere karşı Gorilla Glass Victus ile korunuyor.

Dün yapılan paylaşıma göre Xiaomi 12 Pro modelinde ise LTPO temelli 2K çözünürlükte bir OLED ekran yer alıyor. Bugün gelen bilgilere göre 12 Pro 30 dakika yüksek yenileme hızına sahip oyun sonrasında 43,5 derece sıcaklığı koruyabiliyor.

Bu iyi sayılan değeri elde edebilmek adına özel bir teknoloji kullandıklarını aktaran Xiaomi, spesifik olarak 12 Pro özelinde telefonun oyunları analiz ettiği ve ona göre gerekli performans ayarlaması yaptığını belirtiyor. Bu sayede işlemci sürekli olarak yüzde 100’de çalışmıyor, bunun etkisi de sıcaklığın uzun vadede sabit tutulabilmesi oluyor.

Xiaomi 12 serisi ile performans ile verim arasında iyi bir denge kurduklarını aktaran şirket, yapılan paylaşıma göre 12 modeli için yukarıda gördüğünüz üç farklı rengi sunuyor. Burada ortadaki versiyonun arkasında dokulu bir yapının tercih edildiği görülüyor. Telefonun arkasında açık olarak belli olduğu üzere üçlü kamera sistemi yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 12 serisi ses getiriyor

Xiaomi, 12 ve 12 Pro modellerini pazara Snapdragon 8 Gen 1 ile sunacak bilgisi veriliyor. Kaynaklara göre yine yolda olan 12X modeline ise gücünü Snapdragon 870 veriyor. 12X için henüz başka detay yok ancak seride 12 Lite modelleri de bulunuyor.

Yeni aileden sadece Xiaomi 12’nin Türkiye’ye gelmesini bekliyoruz ancak bunun halen kesin olmadığını belirtelim. Firma bir sürpriz yaparak diğer modelleri de Türkiye’ye resmi olarak getirebilir.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi