reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 12

Xiaomi 12 ve Redmi K50 serileri için taze bilgiler gündemde

Çok sayıda modelden oluşan Xiaomi 12 ve Redmi K50 serileri için taze bilgiler geldi. Telefonlar için adım adım çıkış yaklaşıyor.

Xiaomi 12 serisi, farklı zamanlarda lanse edilecek birden fazla telefondan oluşuyor. Kaynaklara göre ailenin ana modeli 12, aralık ayında elde edilebilir olacak. Dün konuşan sağlam bir kaynağa göre seride tam olarak Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro ve Xiaomi 12X modelleri yer alıyor. Son bilgilerde tanıtım için 28 Aralık tarihine işaret ediliyor. Ancak bu tarihte her bir modelin aynı anda lanse edilmesi olası görünmüyor.

Xiaomi 12’ler için çıkan güncel bilgilerden birisi ise selfie kameralarının konumu ile alakalı. Söylendiği kadarıyla telefonlarda ekran altı kamera sistemi tercih edilmeyecek. Bunun yerine selfie kamerası bir ekran deliğinde sunulacak.

Xiaomi alt markası Redmi’nin merak edilen yeni K50 serisi ise yine sağlam kaynaklara göre K50, K50 Pro, K50 Pro+ ve K50 Gaming modellerinden oluşacak. Bu modellerin ise 2021’i kaçıracağı, resmi olarak 2022 Şubat ayında lanse edileceği gelen bilgiler arasında.

K40’ları da aynı dönemde satışa sunan Xiaomi, ürün gamını önümüzdeki dönemde hiç olmadığı kadarıyla büyük hale getirecek. Firma yeni yılda yeni Mix serisi telefonlar da gelecek, katlanabilir telefonlar tanıtılacak ve aynı zamanda POCO ürün gamı da büyütülecek. Örneğin çok yakında Redmi 10 2022 modeli de lanse edilecek ve telefon son bilgilere bakılırsa 5G desteği taşımayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 12 serisi Snapdragon 8 gen1 kullanacak, Redmi K50 serisinde ise bu işlemci yüksek ihtimalle sadece bir tek bir modelde olacak

Kısa süre önce tanıtılan Snapdragon 8 gen1, 3.0 GHz hızında çalışan bir adet Cortex-X2 Prime, 2.5 GHz hızında çalışan üç adet Cortex-A710 ve 1.79 GHz hızında çalışan dört adet Cortex-A510 çekirdeği bir araya getiriyor. Direkt olarak Samsung’un 4 nm üretim sürecinden çıkan toplam sekiz çekirdekli işlemcide, GPU olarak adı verilmeyen Adreno GPU görev yapıyor. Bu işlemcinin K50 serisi içinde sadece K50 Pro Plus’ta olması olası görünüyor.

Not: Görsel Xiaomi 12 için hazırlanmış bir konsepttir.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi