reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 12 Ultra Xiaomi 12S Ultra

Xiaomi 12 Ultra değil Leica kameralı Xiaomi 12S Ultra geliyor

Xiaomi, kamera konusunda Leica ile ortaklık kurdu ve bu ortaklığın ilk meyvesi olacak Xiaomi 12 Ultra değil Xiaomi 12S Ultra olacak.

Tüm detaylarına direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz Xiaomi 12 serisi, kaçıranlar için 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyor. İşte bu modellerin en üstüne şimdiye kadar bir Xiaomi 12 Ultra modeli dahil edilecek deniyordu. Ancak ortaya çıkan kanıtlara göre karşımıza direkt olarak Xiaomi 12S Ultra çıkarılacak. Son dakikada isim konusunda bir değişiklik gören amiral telefon hakkında şimdiye kadar birçok bilgi çıktı. Arkasında ikonik kırmızı renkli Leica logosu yer alacak telefon, yapılan en son teknik sızıntıya göre 6,7 inç 120 Hz QHD+ AMOLED ekran üzerine kuruluyor ve gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci ile 8 / 12 GB RAM’den alıyor. 256 GB / 512 GB UFS3.1 depolama ile geleceği aktarılan 12S Ultra, önündeki ekran deliğinde 20 megapiksel selfie kamerası taşıyor.

Arkadaki yuvarlak yapılı devasa kamera modülünde ise OIS’e sahip 50 megapiksel ana + 48 megapiksel ultra geniş açı + 48 megapiksel 5x periskop + ToF sensörü bir araya geliyor. Arkada lazer otomatik netleme donanımı da taşıyan amiral gemisi, sağlam kaynağa göre 67W kablolu ve 50W kablosuz şarj destekli 4.800 mAh pil taşıyor. Model kutusundan Android 12 ile MIUI 13 ile çıkıyor.

Xiaomi 12S Ultra modelinin Türkiye’de satılması bizce halen çok olası değil. Bunun arkasında fiyat yer alıyor çünkü 12 ve 12 Pro dahi hali hazırda inanılmaz fiyatlara satılıyor. Bilmeyenler için Türkiye’de 12 için 20.999 TL, üstteki 12 Pro içinse tam 24.999 TL verilmesi gerekiyor. Ancak yine de Xiaomi Türkiye bir sürpriz yapabilir, 12S Ultra’yı Türkiye’de 30 bin TL gibi inanılmaz bir fiyata satabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi ve Leica ortaklığı hakkında bilinmesi gerekenler ise şöyle: Xiaomi Group Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Lei Jun, “Sektörün önde gelen şirketleri olarak fikirler ve hedefler konusunda hemfikir olduğumuzu gördük. Her iki şirket de elde edilen başarıları ve sektöre olan katkıları takdir ediyor.

Bu iş birliği, Xiaomi’nin fotoğrafçılık stratejilerinin güçlenmesine büyük katkıda bulunacak. Optik tasarımdan, estetik yönelimlerin ayarlanmasına kadar uzanan bu iş birliği sırasında her iki şirketin yenilikçi teknolojileri, ürün felsefeleri ve görsel tercihleri benzeri görülmemiş bir şekilde örtüştü ve kaynaştı” diyor.

Konu hakkında konuşan Leica Camera AG CEO’su Matthias Harsch ise, “Xiaomi ile uzun vadeli stratejik iş birliğimizi duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Premium markaları ile dünya genelinde haklı bir üne sahip olan Leica ve Xiaomi, müşterilerini fotoğrafçılık açısından yeni bir döneme taşıma hedefine ulaşmak için çok önemli bir iş birliğine imza attı.

Ortaklaşa geliştirdiğimiz amiral gemisi yeni akıllı telefonun her iki şirketin nasıl bir ilerleme kaydettiğini gözler önüne sereceğine inanıyoruz. Kullanıcılara olağanüstü görüntü kalitesi, klasik Leica estetiği ve sınırsız yaratıcılık sunacağız aynı zamanda mobil fotoğrafçılık alanında da çığır açacağız” demişti.

Xiaomi 12S Ultra yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın