reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra için hazırlanan gerçeklik payı yüksek taslak tasarım

Çok sayıda modelden oluşan Xiaomi 12 serisinin en iyi modeli 12 Ultra için hazırlanan gerçeklik payı yüksek taslak tasarım geldi.

Xiaomi 12 serisi ana olarak 12, 12 Pro ve 12 Ultra modellerinden oluşuyor. Bu telefonları en son arka kamera modüllerine yönelik sızıntı gündeme getirmişti. Bu modüllere baktığımızda 12 ve 12 Pro’da üçlü ya da dörtlü kamera sistemi bizleri karşıladı. 12 Ultra ise bambaşka bir konumda yer alıyordu.

Yapılan sızıntıya göre telefonun arkasında ilginç şekilde dizilmiş çok sayıda kamera yer alıyor. Yuvarlak yapıda çok büyük bir modül taşıyan 12 Ultra, spesifik olarak beş farklı kamerayı bir araya getiriyor. Kamera konusunda çok iddialı olacak izlenimi oluşturan 12 Ultra, bugün LetsGoDigital imzalı taslak tasarım ile karşımızda.

Yapılan sızıntılar üzerinden hazırlanan bu taslak, telefonun olası gerçek tasarımını gözler önüne seriyor olabilir. Yerini alacağı modelden farklı olarak arkasında bir ekran yer almayan 12 Ultra, bunun yerine arka kısmı tamamen kameralar ile dolduruyor.

LetsGoDigital tarafından arkasına bir Leica logosu konulan telefon, gerçek anlamda Xiaomi ile Leica ortaklığının ilk meyvesi olabilir. Xiaomi’nin Leica ile ortaklık kurduğu uzun zamandır gündemde yer alıyor.

Ön kısmında bir sürpriz olmayan Xiaomi 12 Ultra, özellikle kameraya odaklanan bir telefon olacak gibi görünüyor ve bu da merak uyandırıyor. Harman Kardon ses sistemli telefonun gücünü Snapdragon 8 Gen 1’den alacağı yüzde 100’e yakın oranda kesin durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 12 serisinde kaynaklara göre başka modeller de yer alıyor

Seri için Xiaomi 12 Lite ve 12 Lite Zoom modellerinin de adı geçiyor. Hatta telefonlar için bazı bilgiler de var. Örneğin 12 Lite’ın 6,55 inç Full HD AMOLED ekran üzerine kurulduğu aktarılıyor. 120 Hz yenileme hızına sahip ekranda parmak izi sensörü konumlanıyor.

Bu telefon gücünü ya Snapdragon 778G ya da Snapdragon 780G işlemcilerden birisinden alıyor. Modelin arkasında toplam üç kamera yer alıyor ve ana kameranın arkasında yüksek ihtimalle 64 megapiksellik Samsung GW3 bulunuyor.

12 Lite Zoom modelinde kaynaklara göre 6,55 inç Full HD 120 Hz AMOLED ekran yer alıyor. Bu modele gücünü ise Snapdragon 778G ya da Snapdragon 780G veriyor. 12 Lite Zoom modelinin tek farkı ise isminde de geçtiği üzere nispeten yüksek zoom getirecek telefoto kamerası olacak. Modelin arkasında toplam üç kamera bulunacak.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi