reklamı kapat

POPÜLER

Samsung tarafının ortaya çıkan ilginç akıllı saat çalışmaları

Samsung tarafının ortaya çıkan ilginç akıllı saat çalışmaları ses getirdi. Firma gelecek için garip planlar içerisinde bulunuyor.

Samsung, akıllı saat pazarının en önemli firmaları arasında yer alıyor. Pazarda uzun süredir yer alan şirket, bu sefer saat tarafında aldığı iki farklı patent (1,2) ile gündemde. Bu patentlerden birisinde iki parça ekrandan oluşan bir model karşımıza çıkıyor.

Bu iki farklı ekran hareket edebiliyor ve bu yapıldığı zaman ortadan bir kamera çıkıyor. Kameralı akıllı saat konseptine hiç uzak olmayan Samsung, bu yapıda kamerayı ekranların altına gizlemeyi hayal ediyor. Ancak firmanın bunu gerçeğe dönüştürmesi çok olası durmuyor.  Şirketin bunun yerine akıllı telefonlar için geliştirilen ekran altı kamerayı kullanması daha gerçekçi görünüyor.

Firmanın ortaya çıkan bir diğer patentinde ise kare yapıdaki ekranı dönebilen bir akıllı saat karşımıza çıkıyor. Bu ekranın en önemli yanı dönmesi kadar genişleyebiliyor olması oluyor. Yana doğru genişleyen ekran, kişilere istedikleri zaman bir saate oranla devasa ekran alanı sunabiliyor.

Firmaların aldığı patentlerin yüzde 100 gerçek bir ürün olup olmayacağı hiçbir zaman net olarak bilinmiyor. Bu açıdan Samsung’un da bu patentleri gerçek birer ürün haline getirip getirmeyeceğini zaman gösterecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung tarafında en son Galaxy S22 Note ses getirdi

Samsung Galaxy S22 serisi şimdiye kadar Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra modellerinden oluşuyor deniyordu ve bu hemen hemen kesin durumdaydı.

Ancak kısa süre önce Samsung’a yönelik bir kaynak Galaxy S22 Ultra için Galaxy S22 Note adını ortaya attı. Peki bu isim neden ortaya çıktı? Bu isim gündemde çünkü telefonda yerleşik olarak S Pen olacak, 2022’de ayrı bir Galaxy Note modeli ise gelmeyecek.

Telefonlar eğer gelen bilgiler doğru ise yurt dışında 8 Şubat 2022 tarihinde tanıtılacak ve aynı gün ön siparişe açılacak. Telefonların normal satışı ise 18 Şubat 2022 tarihinde olacak.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti