reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 4K Android TV cihazını görücüye çıkardı

Google Home duyurusuyla evlerin salonlarını fethetmeye gelen Google, yeni tanıttığı Android TV ile birlikte televizyon izleme alışkanlıklarını değiştirmek istiyor. Yeni donanım partnerlerini tanıtan Google, Android TV’leri çok daha geniş kitlelere yaymaya kararlı görünüyor. 

Android TV alanında Google’ın ortaklarından biri olan Xiaomi, yeni 4K Mi Box‘ı geliştirici konferansında gözler önüne serdi. Bluetooth kumandayla birlikte gelen cihazda Chromecast desteği bulunuyor. Böylece iOS ve Android cihazlarından görüntü aktarımı yapılabiliyor. Kumandadaki mikrofon aracılığıyla sesli komutların kullanılması da mümkün hale geliyor. HDR video ve HDR2A standartlarını destekleyen cihazda 2 GB RAM ve 8 GB depolama alanı bulunuyor. 802.11ac bağlantısıyla yüksek hızda Wi-Fi sunmayı hedefleyen cihazın yanında istendiği takdirde oyun oynamak için Mi Game Controller adı verilen gamepad satın alınabiliyor. Yeni Mi Box’ın çıkış tarihi ve fiyatı bilinmiyor.

Mi Box’ın yanı sıra Sony Bravia, RCA ve Sharp’ın Amerika’da Android TV’li televizyonlar piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Avrupa’da ise Vestel, Beko ve Grundig televizyonlarda Android TV’ye yer verileceği ifade ediliyor. Google Cast’in ise Toshiba, Philips, Magnavox, Westinghouse ve Polaroid televizyonlarda kullanılacağı belirtilenler arasında. Bu televizyonların yaz aylarında kullanıcılarla buluşacağı ifade ediliyor.