reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 9 SE

Xiaomi’den üzen akıllı telefon açıklaması

Xiaomi hatırlarsınız geçen hafta “SE” serisi telefonların geleceği hakkında önemli bir açıklama yapmıştı. İşte bu açıklama başkan tarafından doğrulandı ve detaylandırıldı.

Xiaomi başkanı Lin Bin, gelecek “SE” serisi telefonlar için üzücü bir açıklamada bulundu. Gelinen noktada ufak ekrana sahip ince amiral gemileri üretmenin zorluğuna değinen Lin Bin, üstü kapalı da olsa 2020 yılında bir Mi 10 SE modelinin gelmeyeceğini belirtiyor. Ufak ekranlı telefonlara olan talebin azlığından da bahseden yönetici, 5G teknolojisinin de etkisiyle artık ufak ekranlı telefonların ince üretilmesinin çok zor olduğuna değiniyor. Firma günümüzde kalın kasalı bir telefon satamayacağı için de SE serisini komple bırakacak gibi görünüyor. Özellikle 5G teknolojisi ve daha fazla kullanım ömrü için talep edilen büyük pillerin SE kasalarda mümkün olmayacağını belirtiliyor. Bu da halen ufak telefon sevenler için kötü görünüyor. Biliyorsunuz kişiler halen Apple’dan bile iPhone SE 2 talep ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 9 SE beğenilen bir model

Hatırlamak adına telefon gücünü 10 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 712 işlemciden ve 6 GB RAM’den alan telefon, 64 GB / 128 GB dahili depolama seçeneğine sahip. Ön kısmında 20 megapiksel kamera yer alan telefon, arkasında üçlü kamera kurulumu barındırıyor. Burada Sony IMX586 sensörü 48 megapiksel + 8 megapiksel + 13 megapiksel kurulumu bizleri karşılıyor. Ekran entegre parmak izi okuyucusu güzel detayları arasında yer alan cihaz, 3.070 mAh pil üzerine kuruluyor. Burada 18W hızlı şarj sistemi kişilere sunuluyor. AMOLED ekranı 5,97 inç boyutta olan Xiaomi Mi 9 SE, yüzde 90.47 ekran gövde oranına ulaşıyor.

İlgili Video