reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Android Pie

Android Pie güncellemesini alacak 10 Xiaomi akıllı telefon

Çin’in yükselen yıldızı Xiaomi, Android Pie konusunda önemli bir açıklama yaptı. İşte istenen güncellemeyi alacak 10 Xiaomi akıllı telefon modeli.

En son Mi 9 ailesini karşımıza çıkaran Xiaomi, ürün gamındaki eski modelleri güncellemeye devam ediyor. Ortaya çıktığı kadarıyla 10 Xiaomi akıllı telefon modeli de Android Pie sürümüne geçiş yapıyor. Açıklandığı kadar bu cihazlar Mi Mix 2, Mi 6, Redmi 6A, Redmi 6, Mi Note 3, Redmi Note 5, Redmi S2/Y2, Mi 9 Explorer Edition, Mi 6X ve Redmi Note 6 Pro modelleri. Herkese açık betalarına 2019’un birinci ve ikinci çeyreğinde başlanacak telefonlar, Pie ile taze bir nefes alacak gibi görünüyor. Bu modellerin sahiplerinin heyecanlandıran bu gelişme, gerçekten güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi yaptığı üzücü açıklama ile gündemde yer alıyor

Xiaomi başkanı Lin Bin, gelecek “SE” serisi telefonlar için üzücü bir açıklamada bulundu. Gelinen noktada ufak ekrana sahip ince amiral gemileri üretmenin zorluğuna değinen Lin Bin, üstü kapalı da olsa 2020 yılında bir Mi 10 SE modelinin gelmeyeceğini belirtiyor. Ufak ekranlı telefonlara olan talebin azlığından da bahseden yönetici, 5G teknolojisinin de etkisiyle artık ufak ekranlı telefonların ince üretilmesinin çok zor olduğuna değiniyor. Firma günümüzde kalın kasalı bir telefon satamayacağı için de SE serisini komple bırakacak gibi görünüyor. Özellikle 5G teknolojisi ve daha fazla kullanım ömrü için talep edilen büyük pillerin SE kasalarda mümkün olmayacağını belirtiliyor. Bu da halen ufak telefon sevenler için kötü görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni tanıtılam modellerden Meizu Note 9