reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf

Volkswagen’den en güçlü Golf versiyonuna yönelik ilginç açıklama

Sekizici jenerasyon Volkswagen Golf yolda bulunuyor. İşte bu çok merak edilen aracın bir R versiyonu da olacak. İşte bu versiyon hakkında firmadan ilginç bir açıklama geldi.

Dünyanın en çok satan otomobilleri arasında başı çeken Volkswagen Golf, MK8 sürümüyle çok yakında karşımıza çıkacak. Yukarıda da dediğimiz gibi bu modelin bir R versiyonu da olacak. Ancak burada 400 beygirlik bir Golf (Daha önce R400 konsepti gösterilmişti) karşımıza çıkmayacak. Çünkü firman bu kadar güçlü bir versiyonu kimsenin almak istemediğini belirtiyor. Bu konuda bir araştırma yapan firma, kişilerin 50 bin euro’dan daha ucuza satılacak 400 değil 300 beygirlik bir Golf R istediklerini söylüyor. 400 beygire çıktıkları zaman fiyatın oldukça artacağını, fiyat arttığı zaman ise satışlarının yüzde 50’ye yakın oranda düşeceğini belirten otomotiv devi, bunun arkasında başka bir şey aranmamasını istiyor. Çünkü daha önce 400 beygirlik versiyonun “Dieselgate” emisyon skandalı nedeniyle gelmeyeceği yönünde bilgiler ortalıkta dolanıyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni jenerasyon normal Volkswagen Golf genel olarak çok fazla beğenilmedi

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan görsellere bakılırsa 2020 Volkswagen Golf mevcut modelden aşırı farklı değil. Modelin son yıllardaki modern çizgisini devam ettiren firma, ufalttığı far takımıyla daha dikkat çekici bir ön tasarım tercih ediyor. Genel olarak daha keskin ve köşeli bir yapısı bulunan otomobil, direkt olarak kapıdan çıkan aynalarıyla da fark yaratıyor. Firma aracını MQB Evo platformu üzerine kuracak deniyor. Mevcut araçlarda kullanılan platformun güncellenmiş hali olan MQB Evo sayesinde 2020 Volkswagen Golf biraz daha büyük bir dingil mesafesine sahip olacak ve böylece arkadaki yolculara sunulan diz mesafesi artacak.

İlginizi Çekebilir