reklamı kapat

POPÜLER

Golf
2019 Volkswagen Golf prototip
2019 Volkswagen Golf prototip
2019 Volkswagen Golf prototip

400 beygirlik güçle hiç olmadığı kadar agresif; yeni Volkswagen Golf R’dan ilk detaylar geliyor

Markanın önemli isimlerinden birisi olan Jurgen Stackman’ın yaptığı açıklamalarla gündeme gelen yeni Golf R işlerin biraz daha fantastik seviyelere çıkışını müjdeleyecek.

Bir süredir kamuflajlı olarak test sırasında kameralara yakalanan 2019 Volkswagen Golf‘ü bu yıl itibarıyla tamamen hazır bir şekilde karşımızda görmeyi bekliyoruz. Sekizinci jenerasyonuyla teker çevirmeye başlayacak olan modelin en büyük iki değişimi motor ve teknoloji desteği kısmında gerçekleşecek. 1974 yılında başlayan macerasında ilk kez hibrit teknolojisiyle harmanlanmış bir motora sahip olacağı netlik kazanan Golf’ün, aynı zamanda otonom sürüş ve bağlanılabilirlik teknolojileri bakımından eli ciddi anlamda güçlendirilmiş bir jenerasyonla geleceğinin de altını çizmek gerekiyor. Geçtiğimiz nisan ayında kokpit detaylarından da ilk detaylarını gösteren görüntüler eşliğinde karşımıza çıkan modelin en üst noktası “R” ilgili de bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Markanın Satış ve Pazarlama Sorumlusu Jurgen Stackman‘ın yaptığı açıklamalar doğrultusunda şekillenmeye başlanan yeni Golf R, bu zaman kadar hiç olmadığı kadar güçlü olacak.

2019 Volkswagen Golf prototip
2019 Volkswagen Golf prototip
2019 Volkswagen Golf prototip

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

R rozeti ekstremleşiyor

Konuyla ilgili Auto Express’e konuşan Stackman; “R rozetinde işler biraz daha fantastik bir hal alacak. Yeni jenerasyonla birlikte aracın rolü rasyonelliğin biraz dışına taşabilir. Kimsenin 400 beygir güce sahip kompakt bir otomobile ihtiyacı olmadığı düşünülebilir. Lakin böyle bir durum var ve bu da yeni Golf R’ın sınırları içerisine girecek.” diyerek aracın güç değerleriyle ilgili ilk kez bir rakam telaffuz eden kişi oldu. Dış basından gelen detaylar yeni jenerasyon Golf R’da, günümüzde gördüğümüz 2.0 litrelik TSI motorun yer alacağına işaret ediyor. Dört tekerlekten çekişli altyapı ve 7 ileri DSG ile kombinasyonuna devam edileceği söylenen bu ünitenin günümüz itibarıyla 310 PS güç ve 400 Nm tork ürettiğini biliyoruz. Stackman’ın dile getirdiği 400 beygirlik gücün temel kaynağıysa, geliştirme dokunuşuyla birlikte mild-hybrid uygulaması olacak gibi gözüküyor. 48V’luk bu yapıyla birlikte Golf R’ın ivmelenme değerinde de gözle görülür bir iyileşme bizleri şaşırtmayacak parçalardan olacak. Önümüzdeki süreçte daha da detaylanacak modellerle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.