reklamı kapat

POPÜLER

XIAOMI QICYCLE
XIAOMI QICYCLE
XIAOMI QICYCLE
XIAOMI QICYCLE
XIAOMI QICYCLE
XIAOMI QICYCLE
XIAOMI QICYCLE

Xiaomi ilk katlanabilir elekrikli bisikletini duyurdu

Dün akıllı bisikletine ait teaser görsel paylaşan Xiaomi ilk akıllı bisikleti Mi Qicycle’ı resmen tanıttı. Şirketin piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar, hava temizleme cihazları ve elektrikli kaykayların ardından karşımıza çıkan bisiklet, taşınabilirliğiyle ve sunduğu özelliklerle dikkat çekiyor.

Katlanabilir oluşu sayesinde taşıma kolaylığı sağlayan bisiklet gücünü 250W 36V elektrik motorundan alıyor. Panasonic imzalı 18.650 mAh kapasiteli Li-ion pilin yer aldığı bisikletin tam dolu pille 45 kilometrelik yol katedebileceği belirtiliyor. Gövdesinde kullanılan karbon fiber malzeme sayesinde sadece 7 kilogram* ağırlığındaki bisiklette bununla birlikte bisiklet bilgisayarı da bulunuyor. Bisiklet bilgisayarı üzerinden ne kadar yol katedildiği, ne kadar kalori harcandığı ve ne kadar hız yapıldığı görülebiliyor. Bu bilgiler aynı zamanda mobil uygulamaya da aktarılıyor.

Siyah, beyaz ve kırmızı renk seçeneklerine sahip olan bisiklet Çin’de 2.999 yuandan (yaklaşık 455 dolardan) satışa sunulacak. İlk etapta Çin’de piyasaya sunulacak bisikletin diğer ülkelerde ne zaman satışa sunulacağı henüz açığa çıkmış değil.

* Piller hariç ağırlık. Toplam ağırlık 14,5 kilogram