reklamı kapat

POPÜLER

Qoros eBIQE1

Parmak iziyle çalışan “akıllı” elektrikli bisiklet

Otomobil üreticisi Qoros,  eBIQE isimli sıradışı tasarıma sahip elektrikli bisikleti geçtiğimiz hafta kapılarını açan ve bu haftasonu kapılarını kapatacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardı. Pedal, pedal+elektrik motoru ve sadece elektrik motoru olmak üzere üç farklı kullanım imkanı sunan bisiklet, pedelec sistemindeyken elektrik motoru pili tüketmemek adına devreye girmiyor, güç ihtiyacı olduğunda kullanıcıya yardımcı oluyor.

Eğer benim için pil sorun değil ve güç tüketmek istemiyorum diyorsanız bu kez sadece elektrkli motor devreye giriyor. Güç modundayken saatte 65 km hız yapabilen bisiklet, 1,3-kWh lityum pille 100 km’lik bir menzile sahip. Karbon fiber gövdesiyle oldukça hafif bir gövdeye sahip olan bisiklet arazi koşulları için de oldukça dayanıklı.

Qoros eBIQE1
Hücresel şebeke ve parmak izi okuyucu destekli (bisiklet parmak izi okuyucu veya PIN’le çalışıyor) 5 inçlik yol bilgisayarı üzerinden pil durumu, lastik basıncı ve yol tarifinde bulunabilen bisikletin ne zaman ve ne gibi bir fiyattan piyasaya sürüleceği henüz belli değil.

Qoros eBIQE
Qoros eBIQE
Qoros eBIQE1
Qoros eBIQE