reklamı kapat

POPÜLER

Bosch elektrik bisiklet motorlarına sürpriz güç güncellemesi

Bosch elektrik bisiklet motorlarına sürpriz güç güncellemesi

Günümüzde birçok elektrikli bisiklet modeline Bosch imzalı elektrik motorları gücünü veriyor. İşte bu motorlar artık daha da güçlü hale geldi.

Sağlam yapıları, uzun ömürlü olmaları ve özellikle de performanslarıyla dikkat çeken Bosch imzalı elektrik bisiklet motorları, bir yazılım güncellemesi aldı. Evet firma Tesla araçlarda da sık sık gördüğümüz gibi elektrik motoruna bir yazılım güncellemesi gönderdi. İşte bu güncelleme ile firmanın Line CX, Performance Line Speed, Cargo Line Speed ve Cargo Line serisi modelleri ekstra 10 Nm tork kazandı. Güncelleme ile bu motorların 75 Nm tork değerinde 85 Nm tork seviyesine yükselten firma, bu konuda elbette oldukça mutlu ediyor. Bir bisiklet için 10 Nm tork artışının çok ciddi fark yarattığı aktarılıyor. Bu ekstra gücünü kendisini özellikle yokuş çıkarken belli etiği söylenirken, yeni tork değerinin tüm 2021 modellerinde ise standart olacağı söylendi. Yapılan özel optimizasyonlar ile model değiştirmeden artış getiren firma, tahmin edebileceğiniz üzere güncellemenin uzaktan değil belirlenen özel merkezlerden yüklenebileceğini aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bosch elektrik bisiklet motorları genel olarak beğeniliyor

Ancak pazarda başka güçlü alternatifler de yer alıyor. Bosch imzalı modeller birçok benzerinden farklı olarak direkt olarak ortada yer alıyor yani pedal entegre olarak geliyor. Bazı diğer modelleri ise motorlarını arkada taşıyor (Hub motor). Bu modeller pedal ile olan bağlarını konulan özel sensörler aracılığıyla kuruyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi imzalı dikkat çeken yürüyüş bandı