reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Elektrikli bisiklet motor

Elektrikli bisiklet modelleri için yeni bir kompakt motor hazırlandı

Elektrikli bisiklet modelleri sürücülere bünyelerindeki güçlü elektrik motorları ile destek çıkıyor. Bu motorların büyük çoğunluğu çok büyük.

Advertisement

Ancak teknoloji gelişiyor ve küçük elektrik motorların sayıları da artıyor. Bu konuda karşımıza çıkan en son isim FreeFlow oldu. Firmanın geliştirdiği ve ticari olarak pazara sunmaya hazırlandığı en son elektrik motoru, gerçekten oldukça ufak boyutta. Dikkatli bakılmadığı zaman anlaşılması çok güç olan bu motor, merkeze konumlandırılıyor ve direkt olarak pedal / zincir / dişli bağlantısı ile sürücülere ihtiyaç anında destek sağlıyor. Yapısı gereği bisikletlerin elektrikli olduğunu da gizleyen ürün, teknik olarak 290W kadar bir maksimum güç getiriyor. Aşırı güçlü olmayan ancak performansı boyutuna oranla iyi bulunan motor, kullanıldığı bisiklete büyük bir ekstra bir ağırlık getirmiyor.

Bu motoru kullanacak firmalar özelinde değişiklik göstermekle birlikte 25 km/s hıza kadar pedal desteği getirebileceği aktarılan FreeFlow imzalı elektrikli bisiklet motoru, patentli bir vites sistemi ile geliyor. Firmanın açıklamasına göre bu kombinasyon kasma hissi vermeyen doğal bir sürüş deneyimi getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çift pil paketiyle birlikte kombinlenebileceği aktarılan elektrik motoru, kâğıt üzerinde güzel görünüyor ve ticari çıkışının olacak olmasıyla sevindiriyor. Kısa süre önce 2,2 milyon dolarlık bir yatırım elde eden FreeFlow, motoru üretme aşamasında olduklarını aktarıyor. Süreçte net bir tarih ise verilmiyor.

Yeni elektrikli bisiklet motoru yanında bu da ilginizi çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması