reklamı kapat

POPÜLER

Bosch’tan elektrikli bisikletlerde yeni bir deneyim vadeden sürüş modu [Video]

Elektrikli bisiklet alanında da kullanıcılara çözümler sunan Bosch halihazırda sunduğu Performance Line CX sistemine getirdiği yeni sürüş moduyla maksimum performanslı sürüş desteğinin kapılarını aralıyor.

Şehiriçi ulaşımın önemli parçalarından bir tanesi olan elektrikli bisikletler sürücülerine geleneksel yapıdan uzaklaşmadan sürüşün kapılarını aralamaya devam ediyor. Elektrik motoru ve bataryadan oluşan sistemlerle donatılan elektrikli bisikletin en önemli parçalarından birisi de pedal asistanları. Kullanıcıların bisikleti tamamen elektrikli mod dışında geleneksel yapıda da sürmesine olanak sağlayan pedal asistanları eğim ve belli başlı yol şartlarında elektrik motorundan güç alarak yolun kat edilmesindeki önemli görevi üstleniyor. Ulaşım alanında dünyanın en önemli tedarikçilerinden bir tanesi olan Bosch‘un bisikletlerde kullanılan elektrik motorları için geliştirdiği yeni yazılımla birlikte sürücülerin en önemli yardımcısı olan bu asistan sadece asfalt yol değil ekstrem koşullarda da adeta bir çekiş sistemi görevini görüyor.


Bosch’un Performance Line CX adını verdiği elektrikli bisiklet kitine eMTB ismiyle sunduğu bu yeni mod özellikle arazi sürüşlerinde yepyeni bir kullanıcı deneyiminin kapılarını aralıyor. Modla birlikte pedala yapılan basıncın seviyesini kusursuza yakın ölçebilir yapıda olan sistem saniyelik algılamalarla sürücüsüne destek veriyor. Örneğin; yokuş aşağı inerken pedal üzerindeki baskısı az olan kullanıcıya en minimal desteği veren sistem yokuş yukarı çıkmaya veya bir engelin üzerinden geçildiği sırada artan pedal basıncını analiz ederek elektrik motorunu devreye sokuyor. Sistemde halihazırda var olan Sport modun yerine getirildiği açıklanan eMTB ile birlikte elektrik motor gücünün çok daha dengeli ve yerinde verildiğinin altı çiziliyor. Bu dengeli güç aktarımının batarya ömrüne de olmulu etki ettiğini de belirtmeden geçmemek gerek. Temmuz ayından itibaren sunulmaya başlanacak olan yeni mod tamamen ücretsiz olacak.

VİDEO