reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi imzalı “ekranı çıkabilen” telefon tasarımı

 - Güncelleme: 04 Ağustos 2020 16:39

Xiaomi ilginç akıllı telefonlar üzerinde çalışmaya devam ediyor. Firma bu sefer “ekranı çıkabilen” telefon tasarımı ile gündemde yer alıyor.

Xiaomi, geleceği için farklı telefon patentleri almayı birçok büyük rakibi gibi sürdürüyor. Bunların en yenisi ise yine daha önce gördüklerimize gerçek anlamda hiç benzemiyor. Çünkü firmanın LetsGoDigital tarafından bulunan yeni patenti, karşımıza ekranı gövdesinden ayrılabilen bir telefonu çıkarıyor. Çıkarılabilir pillerin neredeyse tarih olduğu günümüzde böyle bir tasarım gerçekten ilginç görünüyor. Elbette bu tasarımın yüzde 100 gerçek olup olmayacağını kimse bilmiyor. Ancak Xiaomi’nin böyle bir tasarımı gerçeğe dönüştürmesi imkansıza yakın. İlk olarak bu yapının pek de bir anlamı bulunmuyor. Ekranı değiştirmenin pek bir anlamı bulunmuyor. Ayrıca modüler telefonların pazarda başarılı olmadığı da açık olarak biliniyor. Bu açıdan bu telefonun çizim aşamasında kalacağı tahmin ediliyor. Ancak yine de ilginç denemeleri görmek her zaman keyif veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi daha önce de şaşırtan bir telefonla gündem olmuştu

Kısa süre önce firma bünyesine kablosuz kulaklık gizlenen bir telefon tasarımı da patentlemişti. LetsGoDigital tarafından bulunan bu cihaz tasarımı, çok büyük ses getirmişti. Kablosuz kulaklık için ayrı hazne taşımak istemeyenler için güzel görünen telefon, çentiksiz ve çerçevesiz tam ekran tasarımı benimsiyordu. Bu patenti alınan modelin üretime gerçekten girip girmeyeceği ise elbette bilinmiyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER