reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi LOG Görsel

Xiaomi, kamp odaklı yeni bir Bluetooth hoparlör duyurdu

Çinli teknoloji devi Xiaomi, kamp odaklı yeni bir Bluetooth hoparlör duyurdu. Ürün fiyat-performans konusunda iddialı görünüyor.

Yaklaşık 98 dolarlık Çin fiyatı açıklanan ürün, taşınabilir yapıda ve zorlu şartlara dayanıklı bir gövdeye sahip. Spesifik olarak 125 x 85 x 146.7 mm boyutundaki ve 1,12 kg ağırlığındaki ürün, aktarıldığı kadarıyla metal bir dış kaplamayla hazırlanmış, 40 watt’lık ses veriyor ve toplam altı farklı hoparlör taşıyor. Bu hoparlörlerin konumları sayesinde 360 derece ses verebilen üründe, kurulan ortaklık kapsamında ses konusunda çok tecrübeli Harman firmasının desteği de (Sesi iyileştiren Harman AudioEFX özelinde) bulunuyor. IP66 sertifikasıyla gelen ürün, bağlantı için Bluetooth 5.3 kullanıyor ve NFC üzerinden hızlı telefon eşleşmesi yapabiliyor. LHDC 5.0 kodek desteği eksik edilmeyen modelin altında bir LED ışık yer alıyor, bu sayede kamp yerlerinde bir ışık olarak da kullanılabiliyor. Tam dolu batarya ile 14 saatlik bir kullanım süresi açıklanan ürün, ilginç olarak firmanın ilk elektrikli otomobili Xiaomi SU7 içindeki özel bir bölümde de şarj edilebiliyor, elbette normal şarj da sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, bundan önce ise küresel pazarlar için iki yeni Bluetooth hoparlör duyurdu. Bu ürünler Sound Outdoor ve Sound Pocket isimlerine sahipti. İleride Türkiye’de de satılması olası yukarıda gördüğünüz yeni Xiaomi hoparlörler, farklı değil ancak şık görünüyorlar ve dış mekan kullanıma uygun birer seçenek oluyorlar. Sound Pocket modeli isminin de işaret ettiği üzere daha taşınabilir bir seçenek konumunda yer alıyor, Sound Outdoor ise daha büyük bir model olarak oldukça yüksek ses verebiliyor.

Üç farklı renkte tasarlanan Bluetooth hoparlör, 2.600 mAh bataryası ile yüzde 50 ses seviyesinde 12 saat müzik keyfi sunabiliyor. Sound Pocket ise aktarıldığı kadarıyla yüzde 40 ses seviyesinde 10 saat müzik keyfi sunabiliyor. Küresel fiyatları henüz paylaşılmayan hoparlörlerin Türkiye’de satılması da oldukça olası durumda ancak henüz bir doğrulama gelmiş değil.

Xiaomi haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER