reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi markası Black Shark bir akıllı yüzük hazırladı

Xiaomi markası Black Shark da bir akıllı yüzük hazırladı

Xiaomi markası Black Shark da bir akıllı yüzük hazırladı. Oyun cihazlarına odaklanan marka bu konuda da rekabet edecek.

Henüz tüm detayları verilmeyen Black Shark imzalı akıllı yüzük, çok yakında lanse edilecek ve firmanın resmi paylaşımına göre yukarıda gördüğünüz 2.2mm kalınlığında bir gövde ile karşımıza çıkacak. Özel bir şarj kutusuna sahip olan ve firmanın iddiasına göre 180 günlük batarya ömrü olan cihaz, taşıdığı sensörler ile nabız, kandaki oksijen oranı vücut sıcaklığı ve fazlasını ölçebiliyor. Henüz kaça satılacağı belli olmayan ve farklı renk seçeneklerinin sunulacağı açıklanan model, akıllı telefonlar ile Bluetooth üzerinden haberleşecek ve yüksek ihtimalle bildirimleri titreşim üzerinden aktaracak. Bu aralar akıllı yüzük denildiği zaman akla yolda olan Samsung Galaxy Ring geliyor. Bu model için yazılım çalışmaları devam ediyor, ürünün en son “Samsung Battery Widget” içerisine eklendiği de aktarılıyor. Çok yakında karşımıza çıkacak ürünün geçtiğimiz haftalarda beslenme konusunda da yardımcı olacağını öğrendik. Topladığı ve analiz ettiği sağlık verileri üzerinden kişilere beslenme / yemek planları çıkarabilecek denilen Galaxy Ring, bunun için yapay zeka destekli kişiselleştirilmiş bir yemek ve yemek tarifi hizmeti olan Samsung Food entegrasyonuna sahip olacak. Daha derin bir entegrasyon ile yemek önerilerini akıllı Samsung dolapların içindeki ürünlere göre verebilecek bilgisi de aktarılan ürün, pazardaki en gelişmiş seçeneklerden birisi olacak gibi görünüyor.

Black Shark bir akıllı yüzük

Bundan önce aktarıldığı kadarıyla firma cihazdan ilk aşamada 400 bin adet üretmeyi hedefliyor, üretimi talebe göre zaman içinde ayarlamak istiyor, üretime spesifik olarak mayıs ayında başlamayı düşünüyor ve şu aşamada temmuz ayında gerçek bir lansman yapma odağıyla çalışmalar yapıyor. Satışa ağustos ayında çıkarılacağı iddia edilen ürün için daha önce düzensiz kalp ritmi, kan basıncı, EKG gibi işlevlerden yoksun olabilir söylentisi de gündeme gelmişti. Bu arada cihaz sadece Galaxy telefonlar değil tüm Android telefonlar ile uyumlu olacak.

Bu konuda aktif olarak çalıştığını belirten ve tam destek ile mantıklı bir adım atan Samsung, akıllı yüzük için bir iPhone desteği ise şimdilik planlamıyor gibi görünüyor. Daha önce konuşan Samsung Mobile’ın başındaki isim TM Roh’un açıklamasına göre cihazın pil ömrü kullanım şartlarına bağlı olarak 5 ila 9 gün arasında değişecek. Bu süre genel olarak yeterli görünüyor, cihazın şarj olma süresinin de çok düşük olacağı düşünülüyor.

Black Shark akıllı yüzük yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER