reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 10 Pro

Xiaomi Mi 10 ailesi için açıklanan “dünyada ilk” teknik detay

Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro modellerine yönelik yeni bir bilgi ortaya çıktı. Bu bilgiye göre telefonlar dünyada bir ilke imza atacak.

Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro, en son duyduğumuz kadarıyla 13 Şubat tarihinde internet üstünden tanıtılacak. Mi 10 modelinin resmi olarak 14 Şubat tarihinde Çin merkezli olarak raflardaki yerini alacağı aktarılırken, Mi 10 Pro ise 18 Şubat tarihinde elde edilebilir olacak deniyor. İşte bu çok yakında karşımıza çıkacak yeni aile, söylendiği kadarıyla RAM konusunda bir ilke imza atıyor. Resmi açıklamaya göre iki telefon da Micron imzalı dünyanın ilk LDDR5 RAM‘i üstüne kuruluyor. LPDDR4 RAM’lere oranla iki kat, LPDDR4x RAM’lere oranla ise yüzde 20 daha hızlı olan LDDR5 RAM altyapısı, daha hızlı olmasına rağmen yüzde 20 oranında daha az enerji harcıyor. Bu açıdan çok önemli olan LDDR5 RAM altyapısı, Xiaomi’ye göre 2020’de amiral gemileri için standart hale gelecek. Gelen bilgilere göre Mi 10 için en üstte 12 GB, Mi 10 Pro içinse en üstte tam 16 GB RAM sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro çok güçlü cihazlar olacak

Çünkü her iki cihaz da Snapdragon 865 işlemci ve en az 8 GB RAM üstüne kuruluyor. Ortak olarak 4.500 mAh pil taşıyacak denilen telefonlar, sızan bilgilere göre kesin olarak 108 megapiksel kamera ile yolda bulunuyor. Bu Samsung imzalı 108 megapiksel kameranın dörtlü bir kurulumun merkezinde olacağı sızıntılar arasında bulunuyor. Ailenin fiyatları hakkında da bilgiler var. Buna göre normal modelin başlangıcı 440 dolar, Pro’nun ise 544 dolar seviyesinde yer alıyor. Ancak bu fiyatların henüz netleşmediğini belirtelim.

İlgili Video

Firmanın Türkiye’de de satılan Mi Note 10 modeli