reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 14 arayüzü için yeni bazı bilgiler öğrenildi

MIU 13 üzerine gelecek Xiaomi MIUI 14 arayüzü için elbette çalışmalar sürüyor. Bu sürüm için bugün yeni bilgiler öğrenildi.

Android 13 temelli Xiaomi MIUI 14 arayüzü, henüz tam olarak ne zaman gelecek bilinmiyor. Küresel olarak dağıtımının 2022’nin sonuna doğru başlaması beklenen sürüm, birçok Xiaomi ve Redmi modeline gönderilecek. Peki yeni arayüz ile neler gelecek? Yapılan ekran görüntüsü sızıntıları bu konuda birçok farklı detay verdi. Örneğin yeni arayüz ile Bluetooth LE Audio altyapısına tam destek verilecek. Destekli telefonlarda yüksek kaliteli yeni kodek kullanılacak ve Auracast desteği listeye eklenecek. Auracast ile beraber bir telefona birden fazla hoparlör / kulaklık bağlanabilecek. Burada çiftli aktarım desteği de gelecek. Yani telefondan çıkan ses iki farklı kablosuz kulaklığa aynı anda gidecek, bir kulaklıktan diğerine aktarım sistemine gerek kalmayacak.

Galeri uygulamasına yerleşik olarak metin algılama getirecek arayüz, bu özellikle kişilerin fotoğraflardaki metinleri düzenlenebilir olarak almasına imkân tanıyacak. Aynı zamanda galeri uygulamasına belirli eski anıları kullanıcıların karşısına getirecek fotoğraf temelli sistem de entegre edilecek. Asistan ve saat arayüzlerini güncelleyeceği görülen MIUI 14, elbette şimdilik belli olmayan başka özellikler de getirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 13 temelli Xiaomi MIUI 14 arayüzü, dolandırıcılık faaliyetlerine karşı güvenlik sistemini güçlendirecek ve bildirim sistemine de dokunacak. Yeni sistemde bildirimler direkt olarak bildirim penceresinde kapatılabilecek, eski bildirimler karışıklığı azaltmak adına temizlenebilecek.

Xiaomi MIUI 14 yanında bu da ilginizi çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan inanılmaz televizyon: C Seed N1