reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIX 5

Xiaomi MIX 5 ve Xiaomi MIX Fold 2 için yeni bilgiler geldi

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi’den bu yıl bir Xiaomi MIX 5 modelinin gelmeyeceği iddia ediliyor. Ancak başka bir MIX gelebilir.

Çin merkezli sağlam bir kaynağa göre Xiaomi bu yıl bir Xiaomi MIX 5 akıllı telefon modeli tanıtmayacak. Bu çok etkileyici olması beklenen modelin 2023 yılına kaldığı aktarılıyor. Bu elbette yüzde 100 kesin değil ancak bilgi gerçekten sürece hâkim bir kaynaktan geliyor. Bu kaynağa göre Xiaomi başka bir MIX, yeni bir MIX Fold üzerinde ise aktif olarak çalışıyor. Galaxy Z Fold rakibi olacak bu katlanabilir telefon, kaynaklara göre 2022 bitmeden resmi olarak lanse edilebilir. Xiaomi MIX Fold 2 ismi olası olan bu telefon, direkt olarak Snapdragon 8 Gen 1 ya da Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemci üzerine kurulabilir. Bu telefonun 360 derece menteşe ile dünyada bir ilke imza atacağı da gelen son bilgiler arasında dikkat çekiyor. Bu menteşe ile ekran iki yönde de tamamen kapatılabilecek detayı aktarılıyor.

Xiaomi elbette başka telefonlar üzerinde de çalışıyor. Örneğin hemen hemen kesin olarak Xiaomi 12 Ultra geliyor. Tüm detaylarına buradan ulaşabileceğiniz Xiaomi 12 serisi, şu an 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyor. İşte bu modellerin en üstüne ileride 12 Ultra modeli de dahil edilecek ve son bilgilere göre telefon deri, cam ve seramik olmak üzere üç farklı arka gövde tipiyle elde edilebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aktarıldığı kadarıyla cam versiyon için birçok farklı renk sunulacak. Seramik versiyon için sadece siyah ile beyaz renkler sunulacak. Deri versiyon için de farklı renklerin sunulması bekleniyor. Bildiğimiz kadarıyla model resmi olarak mayıs ayında tanıtılacak.

Not: Görsel temsilidir.

Xiaomi MIX 5 yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

İLGİLİ HABERLER