reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi teleskopik lens

Xiaomi teleskopik lens tanıtıldı; yeni bir dönem kapıda [Video]

Akıllı telefon pazarının en büyük üçüncü ismi Xiaomi, arge konusunda boş durmuyor. Firma bu sefer teleskopik lens sistemi ile karşımızda.

Xiaomi akıllı telefon modellerinin kameraları artık inanılmaz iyi hale geldi. Firmanın yeni amiral gemileri artık DxOMark’ın ilk 10’u içerisinde yer alıyor. Dev teknoloji şirketi alanda çalışmaya devam ediyor. Xiaomi‘nin alandaki son çalışması ise bir teleskopik lens sistemi oldu. Bu sistem yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere hareketli yapıda görev yapıyor. Yani tasarlanan lens bu açıdan kompakt fotoğraf makinelerinin lenslerini akıllara getiriyor. Bu yeni sistem için detaylar şimdilik kısıtlı. Ancak yeni sistem büyük diyafram değeriyle çok yüksek bir ışık geçirgenliği sunabiliyor. Bu da kağıt üzerinde düşük ışıkta gece moduna gerek kalmadan çok ama çok daha temiz fotoğraflar anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aynı zamanda gelişmiş bir görüntü sabitleme ile geldiği aktarılan Xiaomi imzalı teleskopik sistem, henüz zoom açısından bir bilgi verilmiyor olmasına rağmen yüksek ihtimalle çok yüksek optik zoom yapabiliyor. Çünkü bu keskinliği de ciddi oranda artıran yapı yüksek zoom için çok uygun görünüyor. Ayrıca yakında detaylanması beklenen sistem yakın yani makro çekimlerinde de iddialı duruyor.

Xiaomi tarafından daha büyük teknolojiler de geliyor

Teknoloji devi ciddi ciddi 200W gücünde ve hatta daha üstünde hızlı şarj sistemi geliştiriyor ve bunu 2021’de kullanıma sunmak istiyor. Firmanın 2021’de bu yüksek hıza destek veren bir amiral gemisi tanıtma ihtimali de bulunuyor. Firma ayrıca 2021 için ekran altı kamera ve katlanabilir telefon çalışmaları da yapıyor.