reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Watch 2

Xiaomi Watch 2 resmi tanıtımı öncesinde sızdırıldı

Garip bir durum ancak şık tasarımlı Watch 2 Pro sonrasında karşımıza Xiaomi Watch 2 çıkarılacak.

Xiaomi Watch 2, önümüzdeki haftalarda lanse edilecek ve iki farklı renk ile yuvarlak bir tasarımla resmileştirilecek. Şimdiden Roland Quandt tarafından sızdırılan ürün, oldukça standart görünüyor ve sızıntıya göre 200 ila 220 euro arasında bir fiyatla geliyor. 1,43-inç boyutunda bir 466×466 piksel AMOLED ekran üzerine kurulan saat, çerçeveleri konumuna göre oldukça inceltiyor ve gücünü Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1 işlemciden alıyor. 65 saatlik bir toplam kullanım ömrü açıklanan model, elbette su geçirmiyor ve 150 farklı sporu otomatik olarak tanıyarak takip edebiliyor. Telefonlar ile Bluetooth 5.2 üzerinden bağlantı kuran ve LTE versiyonu yok bilgisi geçilen akıllı saat, Wear OS (Android) temelli ve çok sayıda Google uygulaması ön yüklü olarak satışa sunulacak. Peki Türkiye’de de satışa sunulan Watch 2 Pro neler sunuyordu Heybetli bir görüntüsü bulunan ve yuvarlak tasarımı benimseyen 46 mm‘lik ürün, iki farklı renkte geliyor, 1,43-inç boyutunda bir 466×466 piksel AMOLED ekranı (600 Nit) merkeze alıyor ve hep açık ekran özelliğini taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gücünü 4 nm Snapdragon W5 Plus Gen 1 işlemciden ve 2 GB RAM‘den alan akıllı saatte, 32 GB dahili depolama alanının ve 495 mAh bataryanın olduğu aktarılıyor. Bu batarya ile akıllı saat 65 saate kadar aktif kullanım ömrü getirebiliyor. SpO2, nabız ve uyku dahil olmak üzere çok sayıda kalemde sağlık ölçümü yapan ve yüzlerce sporun aktivitesini detaylı olarak kayıt altına alan akıllı saat, Play Store, Google Maps, Google Wallet gibi hizmetlere erişim sunan MIUI Watch tabanlı Wear OS üzerine kuruluyor. NFC üzerinden ödeme desteği bulunan model, birçok kişiyi fazlasıyla memnun edecek gibi görünüyor.

 

Xiaomi Watch 2 akıllı saat yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition