reklamı kapat

POPÜLER

Yahoo’nun tasarımı yenilendi

İnternetin ünlü portallarından Yahoo bir süredir devam eden sessizliğin ardından ana sayfa tasarımını yenilediğini duyurdu. Daha fazla kişiselleştirilebilir hale gelen site, içeriğini de zenginleştirdi.

Aralık ayında sohbet uygulamasının fişini çekeceğini bildiren servis bu sefer tasarımda yapılan düzenlemelerle karşımıza çıkıyor. Uzun süredir tercih edilen giriş ekranını yenileme kararı alan yetkililer sol menüye dokunmazken, başta son dakika olmak üzere gündeme dair gelişmelerin yer aldığı manşet alanını ön plana çıkarttılar. Sağ kısımda finans, spor, hava durumu bilgileri ve Flickr fotoğrafları bulunurken yapılan en büyük değişiklik ise içeriğin özelleştirilebilmesi oldu.

Buna göre ziyaretçiler artık sitede istemedikleri türden içerikleri kapatarak ilgilerini çeken kategorilerin yer aldığı kendilerine özel yapı oluşturabilecekler. Diğer taraftan yapılan anlaşmalar neticesinde site daha sık güncellenecek. Sınırsız kaydırma fonksiyonu sayesinde de bir sonraki sayfa otomatik olarak yüklenecek.