reklamı kapat

POPÜLER

Yaprak dökümü; yeni Audi R8 için giriş seviyesine veda ediliyor

Alman otomotiv devinin spor otomobili Audi R8 için yeni bir düzenleme geliyor. Buna göre modele ait baz versiyonun üretimi bitiyor.

Audi için özel modellerin başını çeken R8 için yeni planlar yapılıyor. Buna göre modelin giriş versiyonu olan V10’na veda edilme kararı alındı. Sevenlerinin yanında bu versiyonun oldukça demode kaldığını düşünenler de vardı. Görünen o ki Audi de V10’un artık demode olduğunu düşünüyor. Marka V10’a veda ederken “Limited Edition” adından özel bir seriyi de piyasaya sürecek. Sadece 30 adet üretilecek Limited Edition hakkında tüm detaylar belli olmasa da karbon fiber detayları bol bol görmemiz bekleniyor. Versiyona özel değişimler ise sadece görsel olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi R8 için karamsal bir gelecek de gündemde

AutoExpress‘in haberine göre Alman üreticinin model gamında geleceği tartışılan model R8. Markanın yeni CEO’su Bram Schot, hem TT’yi hem de R8’i çok seviyor, ancak öncelikli görevi şirketin karlılığını devam ettirmek. Daha niş bir segmentte bulunan R8 ise, doğası gereği hacimli satış rakamlarına ulaşan bir model değil. Ayrıca otomotivde değişen dengeler artık modelin satış rakamlarının kabul edilebilir seviyelerin altına inmesine sebep oluyor. Schot konu ile ilgili, “Audi duygulara önem veren bir marka. Yeni e-Tron GT de sıradaki ikonumuz olacak. TT gibi Audi R8 özelinde de satış hacmine dikkat etmeliyiz, çünkü kârlılık da bizim için en az duygular kadar önemli.” demişti. Bakalım marka gelecekte karlılığı mı yoksa duyguları mı tercih edecek.

İlginizi çekebilir

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın