reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Ferrari 12Cilindri ve Purosangue navigasyon sistemi olmadan geliyor

Yeni Ferrari 12Cilindri ve Purosangue navigasyon sistemi olmadan geliyor

 - Güncelleme: 13 Temmuz 2024 14:41

Efsane İtalyan üretici, ilginç bir adım attı. Yeni Ferrari 12Cilindri ve Purosangue modelleri navigasyon sistemi olmadan geliyor.

Araçları için akıllı telefonlardaki kadar iyi bir harita ya da navigasyon sistemi üretemeyeceğini kabul eden Ferrari, bu yüzden yeni 12Cilindri ve Purosangue modellerine navigasyon sistemi koymayacağını duyurdu. Kullanıcıların yerleşik sistemler yerine Apple CarPlay ve Android Auto kullandığını belirten Ferrari, telefonlar ile eşleştirilen bu gelişmiş sistemlerin sunduğu deneyimi, araçların içinde yerleşik olarak hiçbir zaman sunamayacağını net şekilde görmüş durumda. Hatırlamak adına Ferrari 12Cilindri 12 Superfast’in yerini alması için tasarlanmış bir modeldi. Keskin hatlara sahip tasarımıyla hem olumlu hem de olumsuz yorumlar alan, bazı kişilere çok etkileyici, bazılarına ise garip görünen iki kişilik süper otomobil, kalbinde bir V12 motor taşıyor. 6,5-litrelik bu üniteden 9.500 devirde 819 beygir güç ve 678 Nm tork alınıyor. Herhangi bir turbo ya da hibrit desteği olmayan 12Cilindri, “Coupe” ve “Spider” olmak üzere iki farklı sürüme sahip. Şirketin resmi verilerine göre “Coupe” modeli 0’dan 100 m/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor. 200 km/s hıza ulaşması 7,9 saniye süren versiyon en üstte 340 km/s hızı görebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Spider” modeli ise 0’dan 100 m/s hıza 2,95 saniyede çıkabiliyor. 200 km/s hıza ulaşması 8,2 saniye süren aracın ağırlığı 1.620 kg olarak açıklanıyor, “Coupe” içinse 1.560 kg’lık bir ağırlık verisi paylaşılıyor. İçerisinde modern diğer Ferrari’lere oranla büyük bir sürpriz olmayan ve toplam üç farklı ekran bir araya getirilen araç, fabrika çıkışı olarak yüksek performanslı Michelin Pilot Sport S5 ya da Goodyear Eagle F1 Supersport lastikler ile satın alınabiliyor. 812 Competizione gibi dört tekerden bağımsız direksiyon sistemi ile donatılan Ferrari 12Cilindri, gücü yola sekiz vitesli çift kavramalı şanzıman ile aktarıyor.

Ferrari 12Cilindri yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X