reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Hyundai Kona

Yeni Hyundai Kona için Türkiye fiyatları açıklandı; işte detaylar

Makyaj niteliğindeki güncellemelerle yola çıkacak olan yeni Hyundai Kona, Türkiye’ye üç farklı motor seçeneğiyle giriş yaptı.

Makyajlı dinamikleriyle kullanıcıların karşına çıkan Yeni Hyundai Kona için Türkiye macerası resmi olarak başladı. Gelişmiş motor seçenekleriyle hem sportif hem de çevre dostu özelliklerini pekiştiren otomobil, bağlantı ve konfor donanımlarıyla da yolculuk esnasında keyifli bir deneyim vadediyor. Tüm bu yenilikler ve daha fazlası, KONA’yı Hyundai’nin Türk ve Avrupalı müşterileri için daha da iyi bir ürün haline getirdiğini simgeliyor. Makyajlı kona Türkiye’de üç farklı motor seçeneği üzerinden satışa sunuluyor. Giriş seviyesinde 1.0 litrelik turbo benzinli motor yer alırken diğer iki seçenek 1,6 litrelik motorun benzinli ve dizel ünitelerinden oluşuyor. Aracın 2021 Ocak ayından itibaren N Line paketi de kullanıcıları bekliyor olacak.

Yeni Hyundai Kona

Yeni Hyundai Kona fiyat listesi

Markanın resmi kaynakları tarafından açıklanan detaylar şu şekilde karşımıza çıkıyor;

1.0 T-GDI 7 İleri DCT Style (Benzinli) 281.000 TL
1.6 T-GDI 7 ileri DCT Smart (Benzinli) 313.000 TL
1.6 T-GDI 7 ileri DCT N Line (Benzinli) 345.000 TL
1.6 CRDi 48V 7 İleri DCT Style (Dizel) 317.000 TL
1.6 CRDi 48V 7 İleri DCT Elite (Dizel) 358.000 TL

Yenilenen özellikleri iddiasını koruması hedeflenen yeni model ile ilgili olarak Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel; “KONA, B-SUV segmentinde satışa sunulduğu ilk günden beri güzel bir çıkış yakaladı ve özellikle son iki yılda ülkemizin en sevilen modellerinden biri haline geldi. 2020 yılında da B-SUV segmentinde müşterilerimizin en çok tercih ettiği otomobil olarak zirveye oturdu. Yeni teknolojik özellikleri, kullanışlı yapısı ve şık tasarımıyla KONA’nın amacı B-SUV segmentinde 2021 yılında da liderliği korumak. Bunun için KONA’nın dinamik görüntüsüne ve performanslı olduğu kadar ekonomik olan yeni nesil hafif hibrit motorlarına güveniyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Aracın yenilenen dinamikleriyle birlikte dikkat çekici yeni ön tasarımı daha da ileriye taşınıyor. Üst kısımdaki uzatılmış motor kaputu, KONA’ya güçlü bir görünüm verirken aynı zamanda orta ızgaranın üzerinde keskin bir şekilde bitiyor. Geliştirilmiş LED gündüz sürüş lambaları ise daha dar ve etkileyici bir görünüm sağlıyor. Aşağıya doğru uzanan tampon da plastik çamurluk parçalarına yumuşak bir şekilde bağlanıyor. Yeni KONA, boyutları itibariyle önceki versiyona göre 40 mm daha uzun ve daha geniş. Bu artışla beraber daha şık ve dinamik bir görünüm sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni KONA’nın iç mekanı öncekinden daha sportif ve daha modern bir görünüm ifade edecek şekilde tasarlanmış durumda. Bu görsel değişim, teknolojik donanımlarla sağlanırken aynı zamanda algılanan kalite düzeyi de artmış oluyor. Yeni konsol alanı, yatay yerleşimi vurgulamak için gösterge panelinden ayrılmış. Gösterge paneli, daha teknolojik ve daha ferah bir atmosfer yaratmak için geniş ve havadar görünüm sunuyor. Müşteri talepleri doğrultusunda, elektrikli park freni donanım tablosundaki yerini alırken ayrıca yeni ortam ambiyans aydıntlatma teknolojisi de orta bardak tutucuyu, yolcu ve sürücü yan ayak bölmesini aydınlatarak aracın sportif ve modern yaşam tarzı karakterini vurguluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk kez Yeni i20’de karşımıza çıkan 10,25 inçlik dijital bilgi ve eğlence ekranı, Yeni KONA’da da Elite donanım seviyesinde sunuluyor. Yüksek kaliteli bu ünite, bölünmüş ekran işlevi ve Bluetooth bağlantısı ile birlikte sunuluyor. Hyundai KONA ayrıca, daha alt donanım seviyelerinde ise 8 inç bilgi ekranı sunuyor. Yenilenen KONA, Eco, Comfort ve Sport olmak üzere 3 farklı sürüş moduna sahip. Bu özelliği sayesinde farklı sürüş keyifi sunarak kullanıcısına üstün bir deneyim yaşatmış oluyor. Seçilen sürüş modu aynı zamanda 10.25 inçlik supervision gösterge bilgi ekranı ile entegre oluyor ve ekranın grafik temasını da değiştiriyor. Yeni Kona, “Style”, “Smart”, “Elite” ve “N Line” olmak üzere üzere dört farklı trim seviyesine sahip.

İlgili video