reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Pro

Yeni ile eski MacBook Pro arasındaki gövde farkını gösteren video

Teknoloji devi Apple tarafından tanıtılan yeni MacBook Pro modelleri için sızıntı benzeri ilk temel seviye incelemeler çıkmaya başladı.

Türkiye’de de resmi olarak satılacak Apple’ın yeni MacBook Pro modelleri için gerçek ilk incelemelerin yarın çıkması bekleniyor. Ancak bunlar öncesinde sızıntı gibi incelemeler de düşmüyor değil. NDA imzalamayan kişilerin videoları YouTube’da bulunabiliyor.

Bunlardan bir tanesi de hemen aşağıda yer alıyor ve bu video eski nesil 15 inç MacBook Pro ile yeni nesil 16 inç MacBook Pro’yu karşı karşıya getiriyor. Bu videoda özellikle yeni dizüstülerin gövde kalınlığı açık şekilde görülebiliyor.

Yeni modeller gerçekten hatırı sayılır oranda daha kalın gövdeyle geliyor. Bunun getirisi ise tam boyutlu portlar ve yüksek performans oluyor. Modellerin kalın olduğu kadar ağır olduğunu da belirtelim. Yeni nesil Pro’ların 14 inç versiyonu 1,61 kg, 16 inç versiyonu ise 2,15 kg seviyesinde yer alıyor.

Yeni MacBook Pro modelleri çok güçlü işlemcilere sahipler

Yeni MacBook Pro işlemcileri M1 Max ve M1 Pro, performans konusunda çok iddialılar ve kişilere farklı varyasyonlar sunuyorlar. Modeller farklı GPU ve CPU seçenekleriyle elde edilebiliyor. Bunlar tam olarak şunlar:

M1 Pro:

8 çekirdekli CPU, 14 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine
10 çekirdekli CPU, 14 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine
10 çekirdekli CPU, 16 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

M1 Max:

-10 çekirdekli CPU, 24 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine
-10 çekirdekli CPU, 32 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine

Modellerin farklı RAM seçeneklerine izin verdiğini de belirtelim. Pro ile maksimum 32 GB RAM alabiliyorsunuz. Max ile ise 64 GB belleğe izin veriliyor. Başlangıç ise 16 GB seviyesinde yer alıyor.

İlgili Video