reklamı kapat

POPÜLER

apple tv

Yeni nesil Apple TV’nin ayak sesleri duyulmaya başladı

Son nesil Apple TV’nin çıkışının üzerinden 1 yıldan uzun bir süre geçmiş durumda ve yeni Apple TV büyük bir merakla bekleniyor. Bu zamana kadar hakkında fazla bir bilgi ortaya çıkmayan Apple TV’nin ilk ayak sesleri duyulmaya başladı. 

Advertisement

iOS ve tvOS için oyun geliştiren Firi Games’in kurucularından gelen bilgiye göre Apple, yeni bir Apple TV üzerinde çalışıyor. Buna kanıt olarak da Firi Games’in kayıtlarında dikkat çeken IP adresi gösteriliyor. Apple TV 6,2 isimli bir modelin kayıtlarda görüldüğü ve IP adresinin Apple’ın genel merkezinin yakınlarını işaret ettiği belirtiliyor. Mevcut Apple TV’ler 5,3 versiyon numarasına sahip olduğu için bu versiyonun yeni olduğunu kesin olarak söylemek mümkün. Tabii bu modelin sahte olma ihtimali veya yanlışlıkla görünme ihtimali bulunuyor ancak yeni Apple TV olma ihtimali yüksek görünüyor.

Yeni nesil Apple TV’nin tvOS 11 işletim sistemiyle birlikte gelmesi bekleniyor. Şu anda tvOS 10.2 beta aşamasında ve bir sonraki büyük güncelleme tvOS 11 olacak. 5. nesil Apple TV’nin işte bu yeni güncellemeyle birlikte piyasaya sürüleceği öngörülüyor. Şimdilik yeni tvOS 11’in ne gibi özelliklerle geleceği hakkında hiçbir bilgi bulunmuyor. Ancak yeni nesil Apple TV’nin 4K çözünürlük desteği sunmasına kesin gözüyle bakılıyor. Cihazla ilgili detaylı bilgilerin kısa sürede gün yüzüne çıkması bekleniyor.