reklamı kapat

POPÜLER

2022 DS 4

Yeni nesil DS 4 için Türkiye planlaması belli oldu

2021’in dikkat çeken modellerinden birisi olarak hafızalarımızda yer edinen yeni DS 4, Türkiye macerasına önümüzdeki yıl içerisinde başlayacak.

Markasının gerçekleştirdiği yeniden yapılanma sonrası hayata döndürülen DS 4 rozeti, yeni nesliyle bizleri bu yılın ilk günlerinde karşılamıştı. Üretimi Almanya’da gerçekleştirilecek olan PSA grubunun premium üyesi için kullanıcı tarafından gelen tepkilerden memnun olan marka, Türkiye planlamasını da resmiyete kavuşturdu. DS Türkiye tarafından gerçekleştirilen açıklama kapsamında yeni DS 4 için 2022 yılı içerisinde satışların başlayacağını görüyoruz. Talep konusunda memnun olduklarını dile getiren Türkiye Marka Direktörü Berk Mumcu; “Bu noktada, talebe göre hareket edip araçlarımızı hızlı bir şekilde müşterilerimizle buluşturmaya gayret ediyoruz. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim; DS 4 için Türkiye’den ciddi bir talep var. 2022 yılında DS 4 için beklentilerimizin üzerinde bir taleple karşılaşacağımızı tahmin edebiliyoruz. Bu da bizleri sevindiriyor ve heyecanlandırıyor.” şeklinde konuştu.

Yeni nesil DS 4 için öne çıkan detaylar

Yeni nesil 4’ün gerek motor gerekse altyapısı, PSA grubundan bildiğimiz parçalar üzerine şekilleniyor. EMP2 platformu üzerine geliştirilecek olan otomobilin 4,4 metrelik toplam uzunluk değeriyle karşımıza çıkıyor. Marka tasarımcıların aracın genel ebatlarında sınıf kriterlerinde gezinmesine rağmen, propozisyonlardaki farkılıklar DS 4’ün kendine has bir havaya bürünmesine olanak tanıyor. Modelin 430 litrelik bagaj hacmi sunduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Kokpit bölümünde de son nesil dijital sürücü ekranı, multimedya sistem, gece görüş desteği, görünmeyen klima çıkışları, döşeme seçenekleri ve daha bir çok parçanın 4’ün elini güçlendirecekler arasında öne çıkacağını görüyoruz. Araç, üzerinde taşıdığı elektronik asistan desteklerinin bir araya gelmesiyle ikinci seviye otonom sürüş teknolojiyle gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni 4 ailesi her ne kadar EMP2 platformu üzerine geliştirilse de, altyapıda yüzde 70’e yakın parçanın modele özgü olarak tamamen yeni olması dikkat çekiyor. Bu altyapıyla birlikte yeni DS 4’ün motor seçenekleri benzinli, dizel ve hibrit gibi zengin parçalardan oluşuyor. Benzinli motor ailesinde sırasıyla PureTech 130, PureTech 180 ve PureTech 225 kullanıcılara sunulacak. 130 beygirlik dizel motor da listedeki yerini alırken, 225 beygire gelen şarj edilebilir hibrit motorda 50 kilometreye kadar saf elektrikli sürüş menzili sunulacak.