reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Yeni Opel Astra

Yeni Opel Astra için resmi kanattan ipuçları; bu kez detaylar kamuflajlı

Geliştirme sürecinden fotoğraflarla gündemde kalmaya devam eden Yeni Opel Astra, kısa süre içerisinde güncel marka kimliğinin son üyesi olacak.

Advertisement

Opel’in Mokka başta olmak üzere ürün gamına kademeli olarak yaymaya devam ettiği yeni karakteri, geliştirme sürecinde olan Astra’ya da kısa süre içerisinde sirayet edecek. Tanıtımına hazırlanan dinamiklerle birlikte on birinci jenerasyona terfi edecek olan C segmentinin önemli temsilcisi için resmi kaynaklardan detaylar gönderilmeye devam ediliyor. Geride bıraktığımız haziran ayının ilk günleri içerisinde tasarımımındaki kilit detaylar ufak parçalar üzerinden verilen yeni Opel Astra için bu kez prototip versiyondan kapsamlı görseller paylaşıldı. Kış desteklerinde -30 dereceyi bulan koşulları başarılı şekilde geride bırakan yeni Astra’nın farklı iklim koşullarındaki altyapı performansı da optimize ediliyor.

Yeni Opel Astra için bilinmesi gerekenler

Paylaşılan kısıtlı görsellerde Astra’nın ön ve arkada Mokka’da gördüğümüz tüm detayları taşıyacağı net şekilde hissediliyor. Vizör tasarım karakterinin de merkezini oluşturan LED Matrix farların, karartılmış ön ızgara ile güzel birlikteliğini yeni Astra’da da göreceğiz. Arka bölümde ise model adının yeni fontlarla birlikte belirgin şekilde ortada konumlandırıldığı bir yapı bizi bekliyor. Kokpit tarafı da devrimden nasibini alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tamamen örtülü ollan kokpit tarafında ise yine ilk kez Mokka’da gördüğümüz 12 inçlik dijital sürücü ekranı ve 10 inçlik multimedya ekran birlikteliği bizi bekliyor. Astra’nın direksiyonu da, teknolojik asistanlarına destek verecek şekilde daha modern bir tasarımla evrilecek. PSA grubunun EMP2 platformu üzerine geliştirilen yeni Astra’nın motor seçenekleri yeni Peugeot 308’de gördüğümüz parçaların tamamını kapsıyor. 60 kilometre elektrik menzili sunabilen şarj edilebilir hibrit versiyon başta olmak üzere benzinli ve dizel motorların listede olmasını bekliyoruz. Türkiye’ye 2022 model yılıyla gelmesi kuvvetle muhtemel olan Astra ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video